Skandaalne lühifilm “Suits” jõuab teleekraanile

Kaspar Kaljas

Sel reedel, 8. mail kell 22.05 jõuab telekanali TV6 ekraanile lühifilm „Suits”. Esimese Eesti filmina internetis esilinastunud teos on kahe kuuga kogunud Youtube’is ja kuukulgur.ee leheküljel üle 100 000 vaataja.

Vaatajate suurest arvust olulisemaks peavad filmi autorid seda, et tagasiside filmile on olnud valdavalt positiivne. “Suitsu” sõnumi on netikommentaaride põhjal otsustades omaks võtnud just noored inimesed, teada on mitu juhtumit, kus filmi mõjul loobuti suitsetamisest.

Samas on filmile tehtud ka etteheiteid ning seda on süüdistatud liigses vägivaldsuses. „Jama. Film peabki verine olema, sest ta on tehtud verise filmi zhanris,” tõrjub kriitikat rezhissöör Jan Erik Nõgisto. „Pealegi on film rangelt vabatahtlik – kes verd ja kopsutükke ei armasta, ärgu „Suitsu” poole vaadaku.”

Miks näitab filmi telekanal? „TV6 soovitab suhtuda üleoleva ükskõiksusega kõikidesse meelemürkidesse, kaasa arvatud legaalsetesse. 

Vaadake TV6-te. See on laks, mis ei lahtu,” kommenteerib filmi telelinastust Teele Kurm, TV6 programmi koordinaator. „Suitsu” 

näidatakse kanalis veel teistkordseltki, lisaks 8. maile ka tubakavabal päeval 31. mail.

„Suits” on jõudnud ka kinoekraanile, olles avafilmiks Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali H.Õ.F.F. ning Tartu kino Cinnamon üritusel „Õõvaöö”. Filmi on näidatud ka mitmetes koolides.

Internetis saab filmi vaadata järgmistel lehekülgedel:

             www.youtube.com/suitsufilm

             www.kuukulgur.ee/suitsufilm

Lühifilmi „Suits” võib kirjeldada kui segu splatterist, komöödiast ja meditsiinilisest õppefilmist. Loo peategelane on doktor Suits, pealtnäha ohutu kodanik ja tubli teadlane, kellel siiski on oma valus sõnum kogu ühiskonnale.

Filmi nimiosas astub üles Jan Uuspõld, kaasatud on noored näitlejad Mari Pokinen, Kaspar Kannelmäe ja Ivo Reinok.

Filmi tootis Tervise Arengu Instituudi tellimusel Kuukulgur Film (produtsent Kaspar Kaljas), idee autor on Utopia.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht