Sina ise!

Vano Allsalu

Peaaegu terve juunikuu saab Tallinnas Viru Keskuses uudistada fotorealistlikke söejoonistusi, millel Sally Stuudio kursusel "Autoportree fotorealistlikus stiilis" osalenud kunstihuvilised on kujutanud iseennast. Võttes aluseks meeleolukad näopildid ning keskendudes kunstilise üldistamise protsessis olulisetele vormidele ja ilmekatele detailidele, lõid õpilased kõigest 12 akadeemilise tunniga igati muljetavaldavad autoportreed A1 formaadis (70x100 cm) paberile. Joonistuste autoriteks on Kristel Niine, Tiit Priidel, Oksana Sirkel, Mariliis Vahtra, Berit Heinmets, Kerli Nilp, Kristiina Kanepi, Margus Lang ja Helen Ginter.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Intrigeeriv ja meeleolukas näitus on eksponeeritud Viru keskuse 4. korruse galeriis, Rahva Raamatu vahetus naabruses. Väljapanek avatakse 2. juunil kell 19. Tähelepanuväärseks teeb selle asjaolu, et eraelus pigem kunstikaugeid ameteid pidavad joonistajad on Anniki Kari juhendamisel saavutanud tulemusi, mida ei peaks häbenema ka ükski kunstitudeng.

Kunstilist põnevust lisab sellise rustikaalse ja nõudliku joonistusvahendi nagu süsi kasutamine trendika fotorealistliku vormikäsitluse edastamiseks. Anniki Kari sõnul kiputakse söejoonistust kui tehnikat pidama raskeks – ja samuti saab joonistaja siin söeks põletatud puuoksajuppi kasutades „käe mustaks“ otseses tähenduses. Ent samas pakub just see võimalusi jõuliseks eneseväljenduseks ning valguse-varju maaliliseks käsitlemiseks.

Käesoleva aasta jaanuaris tutvustati Viru Keskuses pealkirja all „Nagu päris!“ Sally Stuudio kunstihuviliste loodud fotorealistlikke akrüülmaale. Fotorealism toob värvikalt esile paar kõige vastuokslikumat ja kiusakamat kunstiküsimust tänapäeval. Et mis ikkagi on „kõrge“ ja mis „madal“ – ning kas hea kunsti loomiseks piisab üksnes geniaalsest ideest võib peab kunstnik jätkuvalt ka midagi teha oskama.

1991. aastal tegevus alustanud MTÜ Sally Stuudio on seadnud oma eesmärgiks kunsti leviala laiendamise ja inimeste kunstiteadlikkuse tõstmise. Seejuures on üheks oluliseks tegevussuunaks kunsti toomine inimeste juurde – pole ju kõigil aega ega harjumust minna kunsti nautima galeriisse või muuseumi. Viru Keskuse kultuurile avatud hoiak on siinkohal heaks näiteks koostöövõimaluste paljususest. Vajadusest muuta kunst taas nähtavamaks nii meedias kui elukeskkonnas räägiti korduvalt ka 17. mail peetud Eesti Kunstnike Liidu suurkogul.

Võimalusele ja vajadusele vaadata esimeses järjekorras otsa iseendale ning kurtmise asemel midagi konkreetset ära teha viitab ka näituse pealkiri „Sina ise!“. Eeloleval suvel pakub Sally Stuudio kunstihuvilistele võimaluse jälgida musklimängu ja harjutada figuurijoonistamist Kalev SPA jõusaalis, samuti maalida südasuviseid natüürmorte emotsionaalses akvarellitehnikas. Kõigest saab täpsemalt lugeda www.kunstikeskus.ee/sally

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht