Sedasi! Kütkestuse kultuur

Elin Kard

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum avab 2010. aasta kunstinäituste hooaja reedel, 14. mail, kell 18.00 Marco Laimre isikunäitusega “Sedasi! Kütkestuse kultuur”.

Pärast kaheaastast moratooriumi teeb Marco Laimre kunstnikuna comeback-i kütkestuse kultuuri lipu all. Näitus on eksperimentaalne, erinevatest installatsi-oonidest koosnev keskkond, kus oluline ja võimalik avaldub läbi poeetiliste ning analüütiliste tehnikate.

EKKM-i ruumides saab näha foto-, video-, skulptuuri- ja heliteoseid, mis käsitlevad ihamasinate tööpõhimõtteid provokatiivsel viisil. Näidatavad teosed kokku moodustavad kunstniku arvates sümbolisatsiooni, mille omapäraks on kunsti objekti ja subjekti suhte asendamine perversiooni ja materjaliga.

Laimre ütleb: „Kütkestuse kultuur baseerub teataval erilisel vaatamis- ja lugemisrežiimil ning ei ole tõenäoliselt universaalne.“

26. mail kell 15.00 toimub näituse raames artist talk, vestlevad Anders Härm, Marco Laimre ja Bill Offrights. Kõik huvilised on oodatud!

Marco Laimre on sündinud 1968. aastal. Alates 1994. aastast on ta tegutsenud kunstniku ja kuraatorina. 2005. aastast töötab Eesti Kunstiakadeemias fotograafia professorina. Ta on esindanud Eestit kaks korda Veneetsia biennaalil, 2001. aastal kunstnikuna ja 2009. aastal kuraatorina. 2007. aastal võttis Laimre vastu moratooriumi isiklike kunstiprojektide suhtes.

Näituse avamisel mängivad muusikat Paul Cole & Ring My Bell, DJ Miss Lynx ja Hate/Hate Relationship.

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum on avatud kell 12.00 kuni 19.00 kolmapäevast pühapäevani, esmaspäeval ja teisipäeval on muuseum suletud.

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi näituseprogrammi toetab Eesti Kultuurkapitali Kujutava- ja Rakenduskunsti Sihtkapital ja Tallinn 2011.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht