Scripta manent IV jätkunäitus Soomes

Rene Haljasmäe

Olete oodatud näitusele!

Käesolevale väljapanekule on valitud 21 soome ja eesti köitekunstniku teost Veljo Tormise teemal “Lauldud sõna” ning on nähtaval 28.08. – 15.09.12. Malmitalos (Ala-Malmin tori 1, Helsingis). Vernissage 27.08. kell 17.

Köitekunsti võtmes loodud kunstiobjektide sisuks on V. Tormise loengud ja arutlused, mille on lindistuste ja intervjuude põhjal kokku seadnud Urve Lippus. Noodinäidetega tekst koosneb neljast loengust, milles helilooja räägib oma loometeest ja eesti rahvalaulu kujunemisest.

Kuidas köita helikirja? Kunstnikud oskavad teha seda imepäraselt – ei ole näha piire materjalikäsitluses ega tehnikates. Iga looja naudib muusikalist lätet ja tunnetab teemasügavust isiklikult. Lõpptulemuseks on külluslikult köidetud laulusõnad.

Osalevad: Veronika Alu, Irmeli Jaanson, Rene Haljasmäe, Juhani Harviainen (Fin), Tiia Eikholm, Sirje Kriisa, Kristina Kruuse-Tezak, Leelo Leesi, Lennart Mänd, Piret Männa, Krete Pajo, Jaana Päeva, Maie Teivik, Naima Suude, Tarrvi Laamann, Žanna Žuravel, Tulvi-Hanneli Turo, Maarja Undusk, Silvi-Lemmi Velmre, Tiiu Vijar, Tuula Kähkönen (Fin).

Valiknäituse koostas ja kujundas: Rene Haljasmäe
Toetajad: Eesti Köitekunstnike Ühendus, Soome Eesti-seltside Liit, Eesti Kultuurkapital.
www.scriptamanent.ee

Näituse edasine kulg:

01.10. – 16.11.12. Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht