SaxEst Tallinna Kunstihoones

Eesti Interpreetide Liit

Pühapäeval, 24.mail kell 17 esineb Tallinna Kunstihoones (Vabaduse väljak 6) interpreetide liidu kontserdisarja Kontserdid Kunstihoones raames Saksofonikvartett SaxEst. Esitusele tulevad teosed erinevate ajastute heliloojatelt, nagu D. Scarlatti, J. Rivier, G. Grigorjeva, E. Bozza, R. Dedrick, jt.

Saksofonikvartett SaxEst sai oma nime 2004.aastal, kuid ansambli ajalugu ulatub 1990. aastate algusesse, mil neli Tallinna Konservatooriumi tudengit entusiasmist ja huvist kammermuusika vastu koos musitseerima hakkasid. Algus oli heitlik – nappis sobivat repertuaari kui ka väljundeid, aeg-ajalt vahetusid mängijad ning mõneks ajaks seiskus kvarteti tegevus sootuks. Otsustavaks pöördeks sai 1999.aasta suvi, mil toimus ansambli esimene täismahus avalik kontsert. Selleks ajaks oli kinnistunud ka kvarteti praegune koosseis kuhu kuuluvad: Ivo Lille-sopransaksofon, Virgo Veldi – altsaksofon, Lauri Sepp – tenorsaksofon ja Sulev Sommer – baritonsaksofon. Aastatel 1999-2004 tegutseti Sax Quatuori nime all. Quartet SaxEst on andnud kontserte üle Eesti. Repertuaaris on eriline koht Eesti heliloojate teostel.

Ansambli repertuaar on mitmekesine ulatudes baroki ja klassitsismiajastu meistriteoste transkriptsioonidest nüüdismuusikani. Samuti on ansambel esitanud erinevaid kontsertprogramme jazz- ja soulmuusika vallast. Piletid hinnaga 125.- ja 75.- on müügil Piletilevis ja 1 tund enne algust kohapeal.

Kontserdisarja Konsterdid Kunstihoones selle hooaja viimane kontsert toimub

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht