Sanna Kauppineni fotonäitus “Kui mets pimeneb” Tampere Majas

Tampere Maja

Tampere Kunstnike Liit esitleb: Sanna Kauppinen fotonäitus KUI METS PIMENEB Tampere Majas 15.12.2011 – 11.1.2012 Neljapäeval, 15.12.2011 kell 17 avatakse Tampere Majas Sanna Kauppineni (Tampere Kunstnike Liit) näitus „Kui mets pimeneb“. Näitus koosneb meeleolukast fotoseeriast, mille juhtivaks teemaks on soomlaste iidne suhe metsaga. Muiste soomlaste ja metsa vahel valitsenud suhet võidakse kunstniku sõnul mõista kui „metsareligiooni“, sest vanasti olid metsas näiteks ohvripuud ja –salud. Elu koos metsaga sisaldas uskumusi ja rituaale. Metsaande nauditi mõõdukalt ja alati loa järgi, mets oli ju haldjate oma. Tolle aja inimene elas metsa hinnates. Austus puude vastu väljendus mitmel moel, tänapäeva inimese jaoks kõige paremini tuntud mälestus vanast ajast on ehk hoovipuud. Kunstnik ütleb, et fotokollektsiooni motiiviks on olnud püüdlus tabada seda aega ja meeleolu, milles inimene kunagi elas ja mida ta tundis metsa ja selle puude vastu.

Kun metsä mustenee – kui mets pimeneb, on vana ütlus, mille tähendus seisneb ilma muutumises halvemaks. Sanna Kauppineni jaoks tähendab metsa pimenemine selles kontekstis ka tänapäeva metsade mitmekülgsuse vähenemist. Ta soovibki oma teostega rõhutada metsade vaimset väärtust ja inimese õigust kogeda ehtsat metsa. Tööd on inspireeritud kunstniku elust väikese looduskaitseala kõrval.

Sanna Kauppinen (s. 1979) on lõpetanud Tampere kutsekõrgkooli kujutava kunsti eriala aastal 2011. Fotoseeria „Kui mets pimeneb“ oli osa Kauppineni lõputööst. Ta on lõpetanud 2005. aastal ka Pori kunstikooli kujutava kunstnikuna, lisaks on ta õppinud Lybeckeri käsi- ja tarbekunstikooli kunstigraafika ja pabertöökojas aastal 2011 ning Lahti rahvaülikoolis kunsti erialal aastal 2000.

Sanna Kauppinen on pidanud isikunäitusi Soomes alates aastast 2006. Enne Tampere Majas avatavat näitust on ta esinenud samanimelise näitusega „Kui mets pimeneb“ ka Häme looduskeskuses Letkus ja Seitsemise looduskeskuses Lääne-Aures, Ylöjärvil. Ta on osalenud oma kodumaal ka arvukatel ühisnäitustel 2000. aastast alates.

Lisaks erakogudele on Sanna Kauppineni teoseid Oulu kunstimuuseumi, Kunstikeskus Salmela, Veikkaus Oy ja Pertunmaa valla kogudes. Kauppineni avalikke teoseid saab näha Pertunmaa ühiskoolis ja aastatel 2011-2012 Tampere linnapildis, projekti „Kunsti jaotuskappidel III“ raames (Tampere kaasaegse kunsti muuseumi projekt).

Näitus „Kui mets pimeneb“ jääb avatuks kuni 11.1.2012. Tampere Maja galerii on lahti iga päev kell 9 – 18, sissepääs tasuta. Tere tulemast!

SA Tampere Maja

Jaani 4, 51007 Tartu

Tel. + 372 7386 300

maja@tamperemaja.ee

www.tamperemaja.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht