Saaremaa Muuseumis esitleti raamatut Kuressaare linnavõimust

Raul Salumäe

Seitsmendal detsembril esitleti Kuressaare linnuses Saaremaa Muuseumi toimetiste seitsmeda väljaandena ilmunud raamatut “Kuressaare linnavõim ja selle kandjad 1918-1940.” Teos põhineb Riigiarhiivis ning Saaremaa Muuseumis säilitataval arhiivimaterjalil ja omaaegses ajakirjanduses avaldatul ning on rikkalikult illustreeritud.

Raamat annab kaasahaarava ülevaate lähiajal oma 450. sünnipäeva tähistava kuurortlinna Kuressaare elu-olust, valitsemisest ja juhtidest Teise maailmasõja eelse Eesti Vabariigi ajal. Esitatud ainese hulgas on olulisel kohal inimeste saatust kajastavad lühielulood, mis aitavad tolleaegset ühiskonda, olusid ja valikuvõimalusi mõnevõrra laiemalt mõista.

Teose autor Priit Kivi (*1980) on omandanud ajaloolase hariduse Tartu Ülikoolis ning töötab Saaremaa Muuseumis peavarahoidjana.

“See on minu seni suurim ja mahukaim töö,” kinnitas Priit Kivi ajalehele “Meie Maa”. Uut tugevat loomingulist ideed tema vaateväljas hetkel veel ei ole. “Tahaksin ära oodata raamatu vastuvõtu lugejate poolt, seejärel mõtleme edasi.”

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht