Riiklike kultuuri- ja spordipreemiate kandidaate saab esitada selle nädala lõpuni

Kultuuriministeerium ootab käesoleva nädala lõpuni kandidaate Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ning spordipreemiate määramiseks. Ettepanekud peavad olema laekunud kultuuriministeeriumisse hiljemalt 10. jaanuariks.

Välja antakse kolm miljoni krooni suurust kultuuripreemiat pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest ning viis 150 000-kroonist preemiat möödunud aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest.
 
Ettepanekuid kultuuripreemia määramiseks võivad esitada loomeliidud, teised juriidilised isikud, kelle põhikirjas on sätestatud kultuuri- ja haridusalane tegevus ning preemia senised laureaadid või kohalikud omavalitsused.
 
Spordivaldkonnas antakse välja kaks 600 000 krooni suurust elutööpreemiat, viis 150 000 krooni suurust aastapreemiat ning üks 50 000 krooni suurune noore sportlase aastapreemia.
 
Ettepanekuid spordipreemiate kandidaatide kohta võivad teha ministeeriumid, maavalitsused, kohalikud omavalitsused, spordiorganisatsioonid ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud spordialane tegevus.
 
Riik annab kultuuri ja spordi elutööpreemiaid välja üks kord aastas, vabariigi aastapäeva tähistamise raames.
 
Möödunud aastal said kultuuri elutööpreemia Ellen Niit, Arvo Pärt ja Aarne-Mati Üksküla. Spordi elutööpreemiad määrati Martin Kutmanile ja Valdu Suurkasele.

 
Lisainfo: http://www.kul.ee/index.php?news=6118

 
Ave Toots-Erelt

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht