Reedel toimub Kanuti Gildi SAALis Kõnekaraoke õhtu!

Eneli Järs

Neljapäeval, 26. aprillil Kanuti Gildi SAALis toimuma pidanud sümpoosion “Räägime! Kas kunst päästab maailma?” jääb ära.

Kunsti ülesanne ei ole maailma päästa, aga ta teeb seda kui muu enam ei aita, kui muu on haihtunud. Üks mis kindel, kunst muudab maailma. Seega otsustasime, et aitab rääkimisest, aeg on tegutseda. Sellekohase vihje andis meile ka Eesti Kultuurkapital, kes otsustas sümpoosioni mitte toetada.

Just tegutsejaid ootamegi reedel, 27. aprillil algusega kell 19:30 Kanuti Gildi SAALi, kus toimub Kõnekaraoke õhtu. Õhtut viib läbi The Speech Karaoke Action Group, millesse kuuluvad soome kunstnikud Frank Brümmel, Krister Gråhn, Tellervo Kalleinen, Oliver Kochta-Kalleinen, Tuomas Laitinen, Carl Sebastian Lindberg, Pilvari Pirtola, Johanna Raekallio, Satu Rautiainen, Pasi Rauhala, Jyrki Riekki ja Hanna Saarikoski. Rühmitusena ei esinda nad ühtegi poliitilis-ideoloogilist tõekspidamist.

Karaoke nimekirjas on 40 kõnet (sh Kekkonen, Mannerheim, Lipponen, Churchill, Genscher, Obama, Chaplin jt.), mille hulgast saavad kohaletulnud valida endale meelepärase ette kandmiseks – kõnepuldist, kõva häälega, mikrofoni sisse. Saalisviibijad näevad kõne teksti suurel ekraanil, et vajadusel kaasa rääkida.

Kõnekaraoke koosneb ajaloolistest ja kaasaegsetest, kohalikest ja rahvusvahelistest kõnedest. Kõne teemaks võib olla mis iganes, sellegipoolest puudutab enamus kõnesid teemat – indiviid esindamas suuremat ideoloogiat. Kõnede loetelu on saadaval Kanuti Gildi SAALi koduleheküljel saal.ee ning see täieneb iga päevaga.

Kõnekaraoke puhvet on avatud kuni 23ni ja sissepääs on prii.

Üritust toetavad Soome Kultuuri Fond ja Soome Instituut Eestis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht