Raul Rajangu näitus “Secret Reich” Vaal galeriis

Vaal galerii

Hea kunstisõber! Olete oodatud Raul Rajangu näituse „Secret Reich“ avamisele neljapäeval, 5. jaanuaril kell 17–19. Näitust on võimalik külastada 5. – 31. jaanuarini. Galerii Vaal

***

Raul Rajangu näitus „Secret Reich“ lähtub sarnaselt tema varasemale loomingule Oscar Wilde’i ütlusest, et  maailma saladus peitub nähtavas, mitte nähtamatus. Kunstnik märgib, et tema maalid pole loodud aja-, aju- või rahapuudusest ning rabavad barokse luksuse ja üleküllusega.

Rajangu looming pole kunagi vajanud lõputut lahtiseletamist – ei mingeid varjatud koode/agendasid/manuaale. Ometi lummab kunstnik vaatajat otsekui muuseas, ja seda võimsamalt, just nähtamatuga. Sest kuigi „Ratastoolis Paavst“ on ratastoolis paavst ja „Füürer Koeraga“ on füürer koeraga, rõhutab Rajangu, et igale vaatajale jääb vabadus/õigus/kohustus näha ratastoolis religioosset või seksuaalset puuet, koeras teise iha/ila/diskrimineerimist või füüreris fallogotsentrilist võimuaparaati.

Sest Secret Reich – see oleme meie.

Raul Rajangu on sündinud 1960ndatel Viljandis. Iseõppijana on tema käekiri kunstnikuna omanäoline ning etteaimamatu. Eesti üks silmapaistvam postmodernismi viljeleja Rajangu eelistab ühiskonnakriitilisi teemasid ja erootilisi motiive. Tema teosed mõjuvad ärritavalt, pannes mõtisklema tänapäeva tarbimisharjumuste ning ühiskonna ebajumalate üle.

Lisainfo:

Vaal galerii
www.vaal.ee
galerii@vaal.ee
tel. 6810 871

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht