Raoul Kurvitza maalinäitus VOOL / väikeformaat

Haus Galerii

Teisipäeval, 10. aprillil kell 17.00 avab kunstnik Raoul Kurvitz Haus Galeriis oma maalinäituse „VOOL / väikeformaat“.

Käesolev näitus on erinevates loomevaldkondades tegutseva tunnustatud autori kolmas etteaste sarjast VOOL, millele eelnesid „Projekt VOOL“ Hobusepea ja Draakoni galeriis ning „VOOL / Tööd“ Kultuurikatlas (Kultuurkapitali aastapreemia 2011).

Kunstniku sõnul kujutab projekt VOOL tervikuna endast maailma ümberkirjeldamist viimase kümnendi jooksul toimunud paradigma muutustest lähtuvalt, kus vaatluse all on erinevad inimtegevuse valdkonnad: kultuur, rahandus, sõjad jm. VOOL on keskseks kujundiks iseloomustamaks praegust tinglikult „postpostmodernistlikuks“ nimetatavat  ajalooetappi. Seekordsel näitusel tulevad eksponeerimisele eesmärgipäraselt just väikeseformaadilised maalid, kus VOOLu kui autori poolt väljatöötatud teatava epistemoloogilise printsiibi kohased teemaarendused on viidud rõhutatult psühhedeelsetesse värvilahendustesse. Tegemist on meelelis-kontseptuaalsete teadvusmaastikega, mis varasemaga võrreldes on rohkem keskendatud värviprobleemidele.

Raoul Kurvitz (1961) on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi arhitektuuri erialal, alates 1985. aastast tegelenud maali, performance’i ja installatsioonikunstiga, samuti muusikaga; 1980ndatel oli ühe olulisema kunstnikerühmituse Rühm T loojaid ja eestvedajaid; tegutsenud üle 20 aasta õppejõuna erinevates kunstiõppeasutustes; esindanud Eestit Veneetsia biennaalil 1997, esinenud arvukatel näitustel Eestis ja paljudes välisriikides.

Näitus jääb avatuks kuni 18. maini 2012

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht