Raoul Kurvitz Tam Galeriis

Eesti kunsti popstaari Raoul Kurvitza maalinäitus “Amfiibhobused” avatakse Tam Galeriis esmaspäeval, 16.detsember kell 18.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kunstnikul tekkis kinnisidee maalida hobuseid, kes on talle laspepõlvest peale mütoloogiliste olenditena tundunud. Kahepaiksetena, maa ja mütoloogiamaailma ääremail, romantiliste, graatsiliste ja tohutult kurbust ning jõudu endas kätkevatena, nad meieni jõuavad.

Julge samm maalida nii romantilist sümbolit nagu hobune, lubab tema teostesse suhtuda väga erinevalt. Vaatleja meelevalda jäetuna võib teoseisse suhtuda kui visuaalselt atraktiivsetesse kujunditesse, mis oma spontaansuses ning emotsionaalsuses mõjuvad värsekendavana Eesti üldises maalikeeles.  Samas teoste mitmetahulisus hakkab pikemal vaatlemsiel domineerima ning teadlikumas vaatlejas küsimusi tekitama.

Raoul Kurvitza teosed on kunstihuvilistele Eesti Kunstimuusumi Kumu retrospektiivist tuttavad, kuid antud näitus on pigem jätk 2010 aasta “Vool” maaliseeriale, kus kunstnik keskendus maailma ümberkirjeldamisele vastavalt viimase kümnendi jooksul muutunud olukorrale Voolu teoreetilsest aspektist. Raoul Kurvitz on kunstnik kelle maalidest võib leida idamaade filosoofiat ning omapoolsid edasiarendusi teoreetikute Henri Bergsoni, Gilles Deleuze´i, Zygmunt Baumani jt töödele.
Visuaalselt kütkestavad kujundid, nagu spiraal ja vesi, mis kätkevad endas mitmeid sügavamaid sõnumid ning mida vaataja vastavalt oma teadmistele saab lahti muukida, on endiselt tema teostel olemas. Uus peategelane, mütoloogiline hobune, vooluolend, otsib seal oma kohta ning paneb mõtlema, kas tegemist on kunstniku puändiga? Inimese suhe hobusesse on aja jooksul tohutult muutunud, vanasti oli hobune staatuse näitaja, oluline abivahend töö ja tegemiste juures. Tänapäeval on hobune aga absurdses olukorras, olles pigem dekoratiivolend. Neil puudub oma reaalne roll, ning nad on muutunud kohatuiks tegelasteks – müstiline, jõulisuse ja salapära kehastus, sümboolne olend. Paraleele taoliste tähenduste muutumisest on mitmeid…

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht