Raivo Kelomees “Eesti algvorm” Vaal galeriis

Vaal galerii

RAIVO KELOMEES “EESTI ALGVORM”

Näituse avamine on 2. veebruaril, kell 17-19.
Näitus on avatud 29. veebruarini.

Näituse “Eesti algvorm” autorit Raivo Kelomeest huvitab probleem eesti kunsti algvormist, -kujundist, -mateeriast ja -mõjust ilma kultuurilise ja ajaloolise ladestuseta. Proovides ette kujutada, et Eesti pinnal ei oleks 5000 aastast inimtegevuse ajalugu või meile teadaolevat kunstilugu, et rahva teadvus ja mälu poleks mõjutatud arusaamadest varasema kohta, püüab kunstnik leida vastuseid mitmetele küsimustele. Mis oleks algseim reaalsus, mida võiks pidada kujutava mõtlemise aluseks? Missugune näeks välja tsivilisatsiooni- ja mõjutuste-eelne ning sootsiumi tegevust mittepeegeldav kujutav kunst? Missugune on minevik enne minevikku?

Näituse keskmes on kunstlik ja olematu objekt, millest on tehtud katsutav väljatrükk ja selle vaadetest omakorda joonistused. Kunstniku taotluseks on siduda algseimat visuaalvormi kaasaegseimaga, ürgset ja vahetut keerulise ja transdistsiplinaarsega, joonistust 3D printeri väljundiga. Kogu protseduuri tuumaks on kultuurimõjutuste mahakoorimise autistlik meditatsioon.

Raivo Kelomees on sündinud 1960. aastal Kohtla-Järvel. Mitmete kunstiteemaliste publikatsioonide autor on hetkel Eesti Kunstiakadeemia  professor.

Näituse korraldamist toetavad Kultuurkapital ja Eesti Kunstiakadeemia.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht