Rahvusraamatukogus avatakse Liis Kogeri maalinäitus

Muusikainfo

Neljapäeval, 1. märtsil kell 17 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis Liis Kogeri personaalnäitus „Seal külmas kambris tulid…”, mis jääb avatuks 15. märtsini.

Näituse pealkiri on poeet Mihkel Reinkorti luuletuse esimene rida, mis juhatab sisse ja hoiab endas kõigi tööde teemat: armastuse ringkäiku hetkedes. Näitusel on eksponeeritud valik õlimaale, mis valminud aastatel 2011–2012. Iga töö juures mängib olulist rolli värv. Kunstniku sõnul on tegemist ekspressiivsete ja intuitsiooni usaldavalt loodud maalidega sellest, mis hingele oluline.

Autorile pole tähtis lahterdada töid abstraktseteks või figuratiivseteks, kuna abstrakt on nagunii figuuri baasil – ja välistada ei saa ka vastupidist. Lõppkokkuvõttes loeb tunne, sest see on selles elus ainus, mida usaldada. Maalid on dialoog vaataja ja pildi vahel, valmis tööde esitamise valikul on võitnud soov pakkuda vaatajale õrnu ja erke meeleseisundeid.

Liis Koger on sündinud 1989. aastal ja õpib Tartu Ülikoolis maali erialal. Lisaks ühele isiku- ja arvukatele ühisnäitustele Eestis on tema töid eksponeeritud Šveitsis ja Itaalias. 2012. aasta veebruaris ilmusid ajakirjas Akadeemia Kogeri viie maali reprod.

Noor kunstnik on jõudnud endale nime teha ka luuletajana. 2011. aastal ilmus Liis Kogeri debüütkogu „Tantsud armastuse lõppu”. Tema luulet on avaldanud ajakiri Looming.

Miks saabub Teie arvutisse käesolev teade Muusikainfo e-aadressilt? Mitte üksnes seepärast, et näituse avamisel musitseerib Jaan Sööt, pigem Liis Kogeri maalidest „kostva muusika” tõttu. Kel on kõrvad, see kuulgu!

Näitust toetavad Sohvaklubi, Sushi Cat, Nautimus ja Odessa.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht