“VII urbanistika ja linnamaastike päevad” räägivad sotsiaalsest tänavast

Solveig Jahnke

22.-24. aprillil toimuvad VII Urbanistika ja linnamaastike päevad.  Seekord võetakse luubi alla sotsiaalse tänavaruumi temaatika – konverentsi arutelud koonduvad pealkirja alla  „Sotsiaalne tänav“.

Urbanistika ja linnamaastike päevad toovad kokku nii urbanistika, arhitektuuri, maastikuarhitektuuri, disaini ja inseneriteaduse rahvusvahelised eksperdid kui ka aktivistid ja sotsiaalse suunitlusega ettevõtjad. Programm koosneb kutsutud esinejate loengutest, millega paralleelselt toimuvad temaatiliselt grupeeritud lühiettekanded, vestlusringid ja taktikalised workshopid Tallinnas ja selle ümbruses. Eraldi blokk on pühendatud EKA arhitektuuriosakonna ja TLÜ linnakorralduse tudengite koostööprojektile.

Peamiseks sündmuspaigaks on Kanuti Gildi SAAL, paralleelsed sessioonid toimuvad ka EKA arhitektuuriosakonnas, mõlemad asuvad aadressil Pikk 20, Tallinnas.

Konverentsi teema  „Sotsiaalne tänav“  on üles keerutanud laial skaalal avaliku ruumi käsitlusi. Tänavaruum on linna nägu, seda nii arhitektuurses kui sotsiaalses mõttes – tänaval toimuv elu, kohtumised, eksimised, mängud on piiritletud fassaadide rea, tänavamööbli, liikluse, kuid ka kultuurikontekstiga. Selle aasta erakordselt suur esinejate arv näitab meid ümbritseva avaliku ruumi loomise ja tarbimise teema aktuaalsust.

Kutsutud esinejateks on:

Arhitekt Henning Thomsen, Gehl Architects, DK – Cities for People

Dr Sabine Knierbein, SkuOR, AU – Public spaces in Berlin as strategic sphere for capital accumulation. For cities! For people? Attention!

Dr Dago Antov, Tallinna Tehnikaülikool, EE – Street – more than a traffic channel. Comparative view from traffic planning point of view.

Dr Zane Berzina, Art College BerlinWeissensee, DE – Material Innovation, Soft Technologies and HighCraft or Making the Invisible Visible: A Case Study of the EStatic Shadows Research Project.

Paralleelselt toimuvad sessioonid koosnevad temaatiliselt grupeeritud lühiloengutest. Teemablokid on „Postkapitalistlik tänav“ (Postcapitalist street), „Kogukondade loomine“ (Creating Communities), „Kunsti pilgu läbi“ (Looking Through Art), „Loovdisain“ (Creative Design), „Lahedad tänavad“ (Cool Streets), „Sein“ (The Wall).

Urbanistika ja linnamaastike päevi organiseerivad Eesti Kunstiakadeemia Urbanistika ja Linnamaastike õppetoolid. Korraldusmeeskonda kuuluvad Katrin Koov, Panu Lehtovuori, Lilia del Rio, Jüri Soolep ja magistrandid.

Konverents toimub inglise keeles ning osalemine on tasuta. Kõik kuulajad on teretulnud!

Konverents algab 22. aprillil kell 10.00.  Konverentsiga samaaegselt toimub 22. ja 23. aprillil algusega kell 18.00 Kanuti Gildi Saalis
sümpoosion “Räägime!” Millist linna me tahame? Sümpoosioni korraldaja on Laur Kaunissaare. Samuti avatakse 22. aprillil kell 20.00 galeriis EAST (Pikk tn 36) näitus “Social Street / Sotsiaalne tänav”, mis jääb avatuks 25. aprillini. Näitust korraldab Ingrid Ruudi.

VII Urbanistika ja linnamaastike päevi toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia ja Briti Nõukogu.

Rohkem informatsiooni ja tervikliku programmi leiab leheküljelt www.urbanistika.ee/news.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht