“Varjust välja. Tuntud kunstnike vähetuntud teoseid Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse kunstikogust.”

Piret Meos

5. novembrist 9. detsembrini on põhjust seada sammud kastellaanimajja, kus saab vaadata Eesti kunsti kullafondi kuuluvate klassikute töid. Ekspositsioonis on Peet Areni, Aleksander Grinevi, August Janseni, Oskar Kallise, Ott Kangilaski, Avo Keerendi, Ernst Kollomi, Endel Kõksi,  Ants Laikmaa, Hando Mugasto, Rudolf Parise, Juhan Püttsepa, Juhan Raudsepa, Günther Reindorffi, Olga Terri, Aleksander Uuritsa, Jaan Vahtra ja Voldemar Väli teosed.

Eesti TA Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse kunstikogu varad on avalikkuse ette jõudnud rea näituste ja kataloogide vahendusel. Aastatel 2005–2011 on kunstihuvilistel olnud võimalus näha 6 teemanäitust – kaks korda Eesti Kirjandusmuuseumis Tartus, kaks korda Vabaduse galeriis Tallinnas, Önningeby muuseumis Ahvenamaal ja  Adamson-Ericu  muuseumis Tallinnas. Lisaks esinemised 11 ühisnäitusel. Ometi jääb hoidlatesse ikka midagi, mis ei mahu ei ühe ega teise teema alla, samas on väärtuslik kui tuntud kunstniku veidi unustusse vajunud looming. Just sellised tööd, millel on vaatajale oma lugu jutustada, jõuavad käesoleva näitusega külastajate ette. Neid lugusid avab näitusega kaasnev kataloog, mille on koostanud Eha Rand. Näituse kuraator ja kujundaja on Jüri Hain.

Toetajad – Kultuurkapital ja Kuningas Arthuri Fond.

Näitusega tähistab Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus graafiku, maalija ja väliseesti kunstielu edendaja Endel Kõksi 100. sünniaastapäeva.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht