“Romeo ja Julia” 1. mai galerii

Anders Härm

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näituse avamine REEDEL, 15. märtsil kell 18.00

Näitus on avatud 16.03 – 07. 04

kunstnikud: Kristiina Hansen, Tõnis Kenkmaa, Laura Kuusk, Johannes Säre, Triin Tamm, Laura Toots, Anu Vahtra, Ånond Versto, Sigrid Viir

kuraator: Anneli Porri

Teate seda tunnet, kui tahaks väljendada oma erutust, afekti, igavust, sõltuvust, suutmatust, tahet, püüdu, võimetust, igatsust, frustratsiooni, sest miski ei ole meie käe või soovide järgi, taipamist, ebakindlust… aga ei saa, sest ei ole või ei leia õigeid sõnu. Sõnad ei ole isegi õiged, sest tunded on niivõrd kehalised, füüsiliselt aistitavad. Siis jääb üle ainult vastata sellele tundele ja väljendamispüüule asjadega ja tegevusega, elada see endast välja, luua objekt, mis näitaks nii selgelt ja möödapääsmatult, mis tunne on igatseda, erineda, olla kohatu, tähtsusetu, kuuluda kuhugi, olla supervõimetega.

“Romeo ja Julia” on näitus kunstnikuobjektidena metaforiseeritud ready-made’idest. Näituseteosed on kõik kunstnikuobjektid, mis kasutavad igapäevaste tarbeesemete vormi või selgelt äratuntavaid materjale – köögitarbed, mööbel, voolik, ämber, post-it paber, kingad, õhkmadratsid, kummipael, tsement – , aga väikeste sekkumiste ja modifikatsioonide tõttu on nad muudetud kunstniku afekti väljendavaks ˛estiks.
Hoolimata osalevate kunstnike fotograafia- või graafikaalasest haridusest võib esitatud töid pidada pigem skulptuurideks, ükskõik kas reaalses ruumis eksisteerivateks või ainult fotol näha olevateks ajutisteks konstruktsioonideks.

Näitusetervikule andis nime Tõnis Kenkmaa omavahel ühendatud pooltühjade õhkmadratsitega töö “Romeo & Juliet”, mis esitab kõige paremini vastastikust sõltuvust, kehataju, vaataja varasemaid kogemusi ja psühholoogilist pinget. Samal ajal on kõik nii romantiline, ebaromantiline, banaalne ja eriline.

Näitusetööde põhistrateegiaga tähistame ühtlasi 100 aasta möödumist Marcel Duchampi esimesest ready-made’ist.”

Näitusega kaasneb raamat, mille koostas ja toimetas Anneli Porri, kujundas Indrek Sirkel ja välja andis kirjastus Lugemik. Tekstide autorid Anneli Porri ja Kristiina Hansen, intervjuud kunstnikega tegi Laura Toots.

tekst: Anneli Porri

1. mai galerii on ajutine pop up gallery Saarineni majas, kus asuvad nii Kultuuriministeerium kui ka Kultuurkapital ning kus jäid ootamatult tühjaks ühe butiigi tänavatasandil asuvad ruumid. Need ruumid on galeriina kasutusel 1. maini.Tegemist on erinevate asjaolude kokkusattumusel tekkinud projektiga, mille raames toimub kokku kolm projekti. ”Romeo ja Julia” on järjekorras teine.  1. mai galerii toimkond on: Anders Härm, Jaana Jüris & Neeme Külm

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht