“Kahekõne” Valga muuseumis

Viive Joonas

3. veebruaril kell 16 avame Valga Muuseumi galeriis Anne Vasara  ja Maret Suurmets Kuura maali- ja vitraazinäituse "KAHEKÕNE".

 

Anne Vasar ja Maret Suurmets on kunagised kursusekaaslased, kelle ühine ülesastumine oma erinevate taiestega on aastatega lausa harjumuseks saanud.
Vaatamata erinevale tööstiilile ja mõtteviisile  oleme seni suutnud oma tööd  ühes ruumis koos hingama panna, samuti arvame, et meie töö ja vaev peab kaunistama ühiskondlikku ruumi ja kõnelema  inimesega, mitte aga ummistama kapitaguseid. Me ei ürita enam laulda kooris, vaid arendame KAHEKÕNE, mida on oodatud jälgima kõik huvilised. Kahekõne peavad meie maalid omavahel ja kutsuvad kõnest osa saama ka vaatajat.
Maret maalib abstraktseid maale kirgaste puhaste toonidega. Mareti abstraktne maalikäsitlus seisneb inimese sisemisel tunnetel, vajadustel. Maalid on ühelt poolt väga tormakad, rahutud, voolavad, teisalt jälle on neis rahu, igatsust, mulle omases kaootilisuses. Kui joon kaldub rohkem mõistuse poole, siis värv on kindlasti just emotsioonide kõige parem edasiandja. Anne täiendab unenäolist maailma realistlike maalidega, mis otseselt või kaudselt ammutavad inspiratsiooni loodusest.  Vitraazid on täies ulatuses taaskasutusprojekt – rohelised naised on valmistatud tühjast veinitaarast, mis lihtsalt vedelema jäädes vaid loodust reostaksid. Esmalt pikuti poolitatud pudel sulatatakse keraamikaahjus tasapinnaliseks ja siis läheb lahti…

Maret Suurmets Kuura

Anne Vasar

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht