“Hommage Peeter Mudisti loomingule” Vaal galeriis

Vaal galerii

Hea kunstisõber!

Olete oodatud  näituse „Hommage Peeter Mudisti loomingule“ avamisele kolmapäeval, 22. augustil kell 17–19.

Näitust on võimalik külastada 23.augustist – 8. septembrini.

Galerii Vaal

***

Pressiteade

Hommage Peeter Mudisti loomingule

Vaal galeriis avatakse kolmapäeval, 22.augustil näitus „Hommage Peeter Mudisti loomingule“, et tähistada maalikunstniku aprillis toimunud

70. juubelit. Kõik tööd on erakogudest, ajaliselt on valik läbilõikeline, pakkudes loomingut läbi viie kümnendi.

Eesti kunstimaastiku üks maamärke Peeter Mudist tähistas tänavu19. aprillil 70. juubelit. Vaal galerii on selle sündmuse tähistamiseks koondanud

33 Mudisti teost, mis peaksid andma hea ülevaate kunstniku viljakast loometeest ning lemmikmotiividest. Valiku hulgas on maalid „Maast lahti“ ja „Pöördub möödujate poole“ – teemad, mida kunstnik on rohkem kui korra oma karjääri jooksul kujutanud. Lennu ning õhkutõusmise motiiv on samuti Mudistit korduvalt paelunud nagu ka Saaremaa loodusvaated. Kuigi kunstniku stiil pole aastatega läbinud kardinaalset muudatust, on tema maalidelt näha sisemist kasvamist.

Mudisti tööd äratavad tähelepanu erilise valguskäsitluse ning tavaelu poeetilise kujutamise poolest. Kuigi stiililiselt võib Mudisti töödes märgata mõningaid ühiseid jooni ekpressionismi ja hilisimpressionismiga, näib kunstnikku esmajoones huvitavat mitte valguse, vaid idee või mõtte tabamine hetkes. Miks just see igapäevane hetk või element on nii oluline, et väärib jäädvustamist, selle jätab Mudist vaatajatele avastamiseks. Põnevusega on jälgitav ka Mudisti valgusekäsitlus – tema maale vaadates näib nagu oleksid astunud hämarast toast pimestavasse valgusesse, näha on vaid seda, mis on millegipärast just sel hetkel oluline.

Mudist on viimased neli aastat elanud põhiliselt Tartus. Kunstiteadlane Reeli Kõiv, kes on seal aidanud korraldada haigust trotsiva kunstniku eluolu, teab öelda, et Mudist on ikka loominguliselt aktiivne. Tänu Reeli Kõivule on näitusel väljas ka Mudisti värskeim maal, mis on valminud sel suvel Saaremaal.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht