“Eesti saladused”

5. detsembril kell 17 avatakse Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis näitus "Eesti saladused".

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näitusel “Eesti saladused” esitlevad kaks Soome disainerit, Aamu Song ja Johan Olin, kes on tuntud ühise disainiettevõtte COMPANY kaudu, uusi, selleks näituseks valminud tooteid, mille disain on inspireeritud Eestist ja mis on toodetud siinsetes väikeettevõtetes.
2013. aasta suvel tegid Aamu Song ja Johan Olin ringreisi mööda Eestit, et avastada selle saladusi. Reis viis neid Tallinnast Rakverre, Narvast Avinurme, edasi Järvamaale, Moostesse, Räpinasse, Võrru, Muhu saarele ja mujale. Nad kohtusid põllumeeste, puutöömeistrite, villaketrajate, mänguasjavalmistajate, keraamikute ja paljude teiste väiketootjatega.
Toimunud kohtumistest ning kohaliku tootmisprotsessi saladustega tutvumisest inspireerituna sündis uus traditsiooniliste toodete kollektsioon “Eesti saladused”, mis on valminud Eesti ettevõtetes just siinset eripära ja tavasid arvestades.
Näitus “Eesti saladused” on jätkuks Aamu Song’i ja Johan Olin’i projektile “Soome saladused”, mida nad alustasid koos Helsingi nüüdiskunsti muuseumiga Kiasma aastal 2007. Sarnaseid projekte on nad varem korraldanud ka Lõuna-Koreas, Belgias ja viimasena Venemaal. Disainereid võluvad erinevate riikide traditsiooniline tootmisprotsess, materjalid ning käsitöö. Tuntud meistreid kõrvalt jälgides ja nendelt õppides on nad omalt poolt lisanud uuenduslikku perspektiivi traditsioonilistele toodetele ja materjalikasutusele. Projektide tulemusena on sündinud terve hulk tooteid, mis on müügil nende kaupluses Helsingis ja mida saab osta ka valitud edasimüüjatelt Euroopas.
“Eesti saladused” on osa samanimelisest kultuuriekspordi projektist, mille eesmärgiks on suurendada sellel alal tegutsevate eestlaste ja soomlaste omavahelist suhtlemist ja kontakte ning tõsta teadlikkust kultuuripärandist ja traditsioonidest.
http://www.com-pa-ny.com/projects/secrets_of_helsinki/index.htm

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht