Põhuteater ärkab Lilleorus uuele elule

Ave Oit

3. juuni südapäeval äratavad Lilleoru asutaja Ingvar Villido ja NO99 kunstiline juht Tiit Ojasoo ühisel tseremoonial Põhuteatri Lilleorus uuele elule. Tulevasele hoonele aitavad väge sisse laulda Tõnis Mägi ja Kärt Johanson.

Kogu järgneva päeva jooksul on võimalik tutvuda Lilleoru tulevase kogukonna-, koolitus-, kultuuri- ja ökokeskuse tegemistega erinevates õpitubades ja ringkäikudel, lüüa kaasa talgutel ja osaleda oksjonil, mille tulu läheb uue hoone rajamiseks. Päeva lõpetab toetuskontsert uue hoone heaks, kus astuvad üles Tõnis Mägi, Johanson ja vennad ja Citra Krista Joonas. Välja on pandud uue hoone joonised, samuti saab iga külastaja osaleda uue hoone nime valmisel. Terve päeva kestvale “vaiksele oksjonile” on annetanud meistritööd ja kunstiteosed, erilised kingitused ja ainulaadsed teenused Lilleoru õpetajad ja juhendajad, meistrid, kunstnikud, sõbrad ja kogukonnaliikmed.

2011. aasta suvel Kultuuripealinn Tallinn 2011 raames ajutise ehitusena Skoone bastionile rajatud Põhuteatri toomiseks Lilleorgu lõid teater NO99 ja Lilleoru MTÜ käed 15. oktoobril 2011. Vastavalt kokkuleppele tasus Lilleoru MTÜ hoone lahtivõtmise ja teisaldamise kulud. Vajaliku summa kogumiseks avas Lilleoru fondi, kuhu annetas enam kui 250 inimest.

Põhuteatrit ei taastata selle algsel kujul: uues kohas saab hoone uue näo ja ruumiplaani ning kasutus muutub aastaringseks. Lilleoru uue peamaja arhitektideks on Ain Padrik ja Sven Koppel. “Ehitist planeeritakse loodusehitisena ja võimalikult palju soovitakse kasutada taaskasutatavaid materjale. Hoone ümbrusesse on kavandamisel permakultuuri õppeaed,” sõnab ökodisainer ja Lilleoru MTÜ liige Reet Aus. “Meie kogukonnal on tänuväärne kogemus talgute korraldamisel ja nii kavatseme ka uue peamaja ehitamisel suure osa töödest ära teha oma kogukonna ja sõprade abiga,” kommenteerib MTÜ Lilleoru esinaine Ave Oit. Valmiva eelprojekti põhjal asutakse lähiajal taotlema ehitusluba.

Kõik 3. juuni avatud uste päeva üritused on tasuta. Õhtuse toetuskontserdi soovituslik annetus on 15 eurot. Täpsem kava Lilleoru kodulehel: www.lilleoru.ee. Annetusi saab teha ka MTÜ Lilleoru arveldusarvele: MTÜ Lilleoru, a/a 221017045549, Swedbank, selgitus “annetus uuele hoonele”.

Vaida külje all Aruvalla külas asuv Lilleoru keskus on loodud toetamaks inimese terviklikku ja igakülgset arengut. Keskust haldab 2001. aastal loodud MTÜ Lilleoru. Paljude vabatahtlike ning Euroopa Liidu rahastuse toel on Lilleoru arenemas rahvusvaheliseks õppekeskuseks ja valmimas on maailmas ainulaadne iidset loomismustrit väljendav Elulille park.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht