Põhjaranniku augustiööd Bachi tšellomuusikaga

Aive Sarapuu

Kuni 13. augustini saab põhjaranniku kaunites küla- ja alevikirikutes (Ilumäel, Jõelähtmel, Viimsis, Leesis, Kundas, Randveres ja Kuusalus) kuulata J.S. Bachi süite soolotšellole Johannes Sarapuu esituses. Mõnusad muusika ja küünlavalgusega suveõhtud kaunites pisikestes maakirikutes toimuvad kohalike koguduste ja agentuuri Corelli Music koostöös.

 
Johannes Sarapuu alustas tšelloõpinguid 6-aastaselt, pärast Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli lõpetamist tšello (õp. Aare Tammesalu) ja klaveri (õp. Anneli Tanksimäe) erialal jätkas õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning alates 2012. aastast Berliinis UdK-s (Universität der Künste) prof.emer. Wolfgang Boettcheri tšelloklassis. Ta on võtnud tšellotunde ja meistrikursusi mitmetelt nimekatelt pedagoogidelt ning osalenud paljudes kammermuusika- ja orkestriprojektides, alates 2008 aastast tegev ka Corelli Barokkorkestris. Johannes Sarapuu on osalenud mitmetel üleriigilistel noortekonkurssidel ja saavutanud auhinnalisi kohti nii tšellistina kui ka pianistina. Käesoleval hetkel jätkab õpinguid Berliini UdK-s (Universität der Künste) prof. Konstantin Heidrichi tšelloklassis.

Muusikut on koha ja repertuaari valikul inspireerinud peamiselt tõmbekeskustest eemal asuvad väikesed maakirikud, pimedad ja sumedad augustiööd,  kirikute küünlavalgus ja ajatu J.S. Bachi muusika. Corelli Music on siin projektis kaasas toetajana, sest idee väikestes maakirikutes kontserte teha ja eriti tore, et noore tšellisti enda initsiatiivil, see on Corelli tõekspidamistele väga-väga sobiv.

Sissepääs kontsertidele on tasuta, võimalusega toetada kirikut ja koguduse tööd ning esineja edasisi õpinguid.
 
9. augustil Randvere kirik
10. augustil Kuusalu kirik
13. augustil Loksa kirik

Vaata lisa:
www.corelli.ee
www.facebook.com/corellimusic

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht