Pia Feiniku akvarellinäitus Tampere Majas

Tampere Maja

Neljapäeval, 12.4. kell 17 avatakse Tampere Maja galeriis Pia Feiniku (Tampere Kunstnike Liit) akvarellide näitus „Maalid“.

Kunstniku sõnul sünnivad ta maalid vihjeid jälgides, õrnu nüansse ja peaaegu olematuid toone tunnetades. Akvarelltööde värvid tekivad justkui õhukesi glasuurkihte üksteise peale maalides. Vormikeel on lihtsustatud ja tugev. „Minu töödes viitavad vormid lõpmatult üksteisele ja värvid õhkavad oma kihilise oleku jõudu. Vastused võib leida maalist endast, aga ainult kaua ja hoolega vaadates,“ ütleb kunstnik.

Pia Feinikul (s. 1978) on mitmekülgne kunstialane haridus. Ta on lõpetanud kunstiajaloo ja kultuuripoliitika ning heritoloogia magistriõppe Jyväskylä ülikoolis 2011. a. Ta on omandanud ka pedagoogika diplomi Lahti kujundusinstituudis 2005. a ning lõpetanud kujutava kunsti ja meediakunsti eriala bakalaureuseõppe Kankaanpää kunstikoolis aastal 2011.

Pia Feinik on esinenud arvukatel isiku- ja ühisnäitustel. Isikunäitusi on ta pidanud alates aastast 2003 peamiselt Soomes, sealhulgas käesoleval aastal Nokia Kunstimajas ja Tamperes galeriis „Keskus“. Ühisnäitustel on ta osalenud alates 1999. aastast, viimaste hulgas nt Nokia Kunstimajas (2012), Tamperes Haihara kunstikeskuse suvenäitusel (2011), rahvusvahelises maali- ja ühismeedia projektis Sofias Bulgaarias (2011). Feiniku teoseid on mitmetes kodu- ja välismaistes kogudes.

Praegu töötab Pia Feinik kujutava kunstniku ning vabakutselise uurija, kirjutaja ja õppejõuna ning tegutseb koordinaatorina Satakunta rakenduskõrgkooli projektis Ohjauskulma, mille eesmärgiks on kunsti ja kultuuri alal tegutsejate tööhõive parandamine.

Pia Feiniku näitus „Maalid“ jääb avatuks kuni 6.5. Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9 – 18, sissepääs tasuta. Tere tulemast!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht