Pakri Laulmise Pidu toimub 22. augustil

Enn Laansoo, Jr

Kodanikualgatusest sündinud idee algatada Paldiskis uus rahvapeotraditsioon on jõudnud esimeste viljadeni - 22. augustil toimub keskpunktiga Paldiski kindluses Pakri Laulmise Pidu.

Pakri Laulmise Peo korraldustoimkonna sõnul oodatakse 22. augustil Paldiski kindlusesse laulusõpradest kaasalööjaid ja pealtvaatajaid üle Eesti.

„Traditsioonilised laulupeod –ja päevad on rajatud hästi toimivale ja konservatiivsele vundamendile, põhiliselt koorilaulule,“ ütles ürituse idee autor ja lavastusjuht Neeme Kuningas. „Laulmise Peol segame aga nii vormilt kui sisult eklektilisema kokteili — folgist ooperini. Loodame, et sel päeval kohtuvad Paldiskis ooperi- ja poplauljad, koorid, vokaalansamblid, bändid, joigujad, beatboxerid ning publikuks on laulusõbrad üle Eesti.“

Tervet linna katva peovõrgustiku keskpunktiks on lauluplats – looduskaunis kivilinnuse bastion, mis on üks erakordsemaid esinemiskohti Eestis. Neeme Kuninga koostatava kava kohaselt kõlab seal žanriliselt väga erinev vokaalmuusika:  nii tuntud kui tulevased Eesti lemmiklaulud, üldlaulupeo paremad palad ja üht-teist hetkel ettearvamatutki.

Pakri Laulmise Peo õnnestumisse panustab aktiivselt ka kohalik omavalitsus. „Korraldasime ülemöödunud laupäeval peoplatsi ülelinnalised ettevalmistustalgud ja kohale tuli 200 paldisklast,“ ütles Paldiski linnapea Jaan Mölder.

Pakri  Laulmise Peol registreerumiseks ja täpsema teabe küsimiseks tasub saata email korraldustoimkonna aadressil pidu@paldiski.ee. Suve hakul lisandub ka ürituse veebileht ja täiendavad infoallikad.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht