Pärnu Muuseum avab uue püsinäituse rekonstrueeritud aidahoones

Nele Meikar

Täna, 25. mail avatakse Pärnu Muuseumi värskelt rekonstrueeritud aidahoones püsinäitus „11 000 aastat ajalugu – elamusi vanast ajast“.

Kultuuriminister Rein Langi sõnul on rekonstrueeritud aidahoone kauaoodatud lisa Pärnu kultuurielule. „Kuurortlinn Pärnu saab uue muuseumihoone kujul endale kaasaegse ja atraktiivse mäluasutuse, mida on huvitav külastada nii suvepealinna elanikel kui ka külalistel. Muuseumi uues hoones on suured näitusepinnad, mis parandavad oluliselt  kunsti eksponeerimise võimalusi,“ ütles Lang. Ta lisas, et linna ajalugu ning hansalinna staatust väärtustav püsiekspositsioon on leidnud esindusliku asukoha Pärnu südalinnas asuvas ajaloolises sadamaaidas.

Pärnu Muuseumi uuest püsiekspositsioonist leiab Pärnu linna ajaloole ja merelinnale omaseid eksponaate kiviajast kaasajani. Külastajatele tutvustatakse ka Pärnule iseloomulikku kuurordielu ja Pärnumaa laevandust. Suur osa näitusest on pühendatud eestlaste rahvuslikule ärkamisajale 19. sajandi keskel ja vabariigi rajamisele, sest Eesti vabariik kuulutati välja 23. veebruaril 1918 just Pärnus.

Pärnu muuseumi aidahoone rekonstrueerimine ja muuseumiks väljaarendamine läks maksma 3 618 542 eurot, sellest 1 536 130 eurot eraldas Kultuuriministeerium. Projekti rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist. Projekti käigus rekonstrueeriti hoone täielikult.

Vaata lisainfot Pärnu Muuseumi uue püsinäituse kohta: http://www.parnumuuseum.ee/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht