Öös on raamatud

Ivika Aman

Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu hoiab üliõpilaste eksamihinnete hüvanguks ja linnaelanike meeleheaks uksed neljal päeval - esmaspäevast neljapäevani, lahti hilisõhtul kella 23ni. Tudengitele pakutakse õpingute hõlbustamiseks tasuta kehakinnituseks sooje jooke, kahel viimasel päeval viivist tähtaja ületanud raamatute tagastamisel ei taheta ning koju viimiseks on välja valitud sümboolse hinnaga loovutatav ilukirjandus.

17.-20. maini toimuv kuues Ööraamatukogu on tudengite hulgas kanda kinnitanud –  nii on kõigil eksamiteks valmistujatel võimalik kauem õppida ning teistel raamatute seltsis aega veeta, lausa 10.00 kuni 23.00. Ööõppurite käsutuses on kõik lugemistsoonid, umbes 100 000 raamatut avariiulitel ja lisaks materjalid, mida saab hoidlatest tellida.  Teeninduskeskuses saab vajalikke materjale printida ja paljundada.

Kolmapäeval ja neljapäeval võetakse kõik laenutustähtaja ületanud raamatud tagasi viivist küsimata. Nädala lõpuni on uudiskirjanduse saalis avatud võõrkeelse teaduskirjanduse näitus “Läänemeri ja keskkond meie ümber”. Fuajees müüdava eesti, inglise jm keelse vanema ilukirjanduse hind on väga soodne. 

Ööõppijate teenistuses on õhtul kümme raamatukogutöötajat. Traditsiooniks kujunenud ettevõtmine toimub koostöös Tallinna Ülikooli Arengufondi Sihtasutusega, kes kannab sel aastal kõik lisakulud (sadade elektripirnide ja lampide põlemine jmt), mille hulgas on ka tasuta kohv ja tee suupistetega  külastajatele. 

Kosutava allikaveega toetab öölugejaid Eden Springs Estonia OÜ.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht