Noored muusikud kogunevad Viljandisse võistumängimisele

Rannar Raba

Reedel, 7. mail kogunevad kümned muusika- ja huvikoolides aga ka eraõpetajate käe all pillimängu õppivad lapsed ja noored Viljandi Pärimusmuusika Aita teisele üle-eestilisele võistumängimisele.

Vilunud muusikutest koosneva žürii ees päästetakse valla kandle, lõõtsaliste, viiuli, torupilli, hiiu kandle, pärimusmuusika puhkpillide, näppepillide ja mitmete teiste instrumentide helid. Kõige andekamatel noortel avaneb võimalus üles astuda 22.-25. juulil toimuval XVIII Viljandi pärimusmuusika festivalil.

Võistumängimist korraldava August Pulsti õpistu juhataja Sofia Joons avaldas heameelt, et tänavu on osalema oodata pea poole rohkem pillipoisse- ja tüdrukuid, kui eelmisel aastal. “Kokku oleme registreerinud ligi 70 õpilast,” täpsustas ta. Võistumängimisele pääsevad muusika- ja huvikoolides ning eraõpetajate käe all õppivad õpilased alates 7. eluaastast. Iga osaleja esitab kaks eriilmelist vabalt valitud eesti pärimusmuusika pillilugu, millest üks pärineb tema kodukandist või -maakonnast.

Nooruslikkusest särtsuva päeva võtab kokku vanadest torupillilugudest inspiratsiooni ammutav ansambel Ro:Toro, kelle kontsert algab Pärimusmuusika Aida suures saalis kell 19.00.

August Pulsti õpistu on Eesti Pärimusmuusika Keskuse juures tegutsev vabahariduskool, mis sai oma nime vanavarakoguja ja Eesti muusikalise pärandi jäädvustaja August Pulsti (1889-1977) järgi.

Lisainfo:
www.folk.ee/et/Voistumangimine

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht