Narva linnuses toimub seminar ArhitektuuriAasta rändnäituse “Arhitektuur on kohal” raames

Mihkel Karu

15. aprill – 30. aprill 2009 on ArhitektuuriAasta rändnäitus "ARHITEKTUUR ON KOHAL" üleval Narva Hermanni linnuses.4. mail kell 14.00 toimub näituse seminar, kuhu on oodatud kõik arhitektuurihuvilised. Ettekannetele järgneva workshop'i viivad läbi Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuriteaduskonna magistrandid.

 

2008. aasta 17. septembril möödus 90. aastat professionaalse arhitektuurihariduse algusest Eestis. Selle tähistamiseks on Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri osakond koostanud ülevaatliku näituse arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala üliõpilaste töödest. Väljapaneku moodustavad planšettid silmapaistvaimate projektide, joonistuste ja joonistega viimase kolme aasta üliõpilastööde hulgast. Rõhk on pandud töödele, mis oma sisult on silmapaistvad ja põnevad, kuid samas graafiliselt küljel oleksid arusaadavad ka tavainimesele, kellel puudub varasem kokkupuude arhitektuurse joonise ja selle keerukamate nüanssidega.

Näituse eesmärgiks on laiapõhjalisem arhitektuuriteadlikkuse tõstmine Eesti ühiskonnas ning arhitektuuri olemuse ja vajalikkuse teadvustamine ka väljaspool suurlinnasid – äratada eesti noortes suuremat huvi arhitektuuri, arhitektuurihariduse ja üldisemalt ka meid ümbritseva ehitatud keskkonna vastu, pöörata suuremat tähelepanu meie elukeskkonna säästvale arengule ning julgustada kodanikke aktiivsemalt tutvuma ja kaasa rääkima arhitektuurivaldkonnas.

Tegu on rändnäitusega, mis külastab kõiki Eesti maakonnakeskusi ajavahemikus september 2008 – aprill 2009. Näitus on igas keskuses üleval 12 päeva ning sinna juurde kuulub 1-päevane seminar. Näituse ja eelkõige seminari sihtgrupiks on keskkooli noored ning nende kõrval ka kohalikud asjatundjad/erialainimesed ja laiem avalikkus. Seminar tutvustab arhitektuuri ja arhitektuuriharidust Eestis ning pöörab tähelepanu ka kohalikele arhitektuurialastele probleemidele.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht