Näitused Võru Linnagaleriis

Kätlin Hoop

Viimaseid päevi Võru Linnagaleriis – kuni 22. novembrini!
 
Ines Erlemann – graafikanäitus „Ja jumalanna naeratas“
Diana Allas – tuššijoonistused
Viive Noor, Piret Mildeberg, Jüri Mildeberg – illustratsioonid “Me kolmekesi tuleme”

Alates 26. novembrist Võru Linnagaleriis uued näitused!

ALBERT GULK – joonistused
Albert Gulk on Võrumaalt pärit kunstnik, kes on lõpetanud Tartu Kunstikooli ja Tartu Ülikooli maaliosakonna. Gulk on Kursi Koolkonna ja Tartu Kunstnike Liidu liige. Gulki tööd on suureformaadilised ulmemaastiku joonistused. Tema teoste teemad on elust endast ja inimesed teostel tema enda ümbert. Kunstnikku inspireerib elektrooniline muusika, mis saadab teda loomingut luues. Albert Gulgi töid iseloomustab isikupärane joonistuslaad, kus ta juhindub monumentaalkunsti ja pannooliku esituslaadi reeglitest. Kunstiteadlane Eha Komissarov on öelnud, et Gulgi töötamislaadi kindlus ja veenvus tõstsid ta koheselt eesti joonistuse esiridadesse. Albert Gulgi algupärast taidurlikkust toonitab fakt, et kunstnik ei kasuta oma joonistustes modelli ega foto abi ja toetub üksnes oma visuaalse mälu kujunditele.
EVI GAILIT, KARITAS UUS ja MARIS TUULING – maalinäitus „Kokkumäng“
Kõik kolm kunstnikku on õppinud Tartu kunstiühingu stuudios ehk Konrad Mäe ateljees, vanameistrite Kaja Kärneri Ja Heldur Viirese käe all. Saanud sealt Pallase traditsioone järgiva maalikooli ja üksjagu sarnase suhtumise maalikunsti. Samas on igaüks läinud edasi oma rada mööda – leidnud oma teemad ja stiili. Piltide valiku võib jagada laias laastus kolme teemasse – maastikud, inimesed ja vaikelud. Selliselt näituse ka üles ehitasime.

KALLI KALDE õlimaalide näitus „Peegeldus“
Kalli Kalde on lõpetanud Tartu Kunstikooli ja Tallinna Ülikooli joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse õpetajana. Hetkel töötab kunstnik Tartu Kunstikoolis joonistamise ja graafika õpetajana. Kalde on elanud viimased 19 aastat Põlvamaa metsade vahel, väikese järve kaldal. Järvel on kunstniku loomingus oluline osa, see inspireerib teda. Kalli Kalde ütleb ise nõnda: “Järv on esimene, mida hommikul ärgates näen. Igal hommikul ja õhtul vaatan järve, mis sillerdab mu akende all. Vahel unustan ennast veepeegelduste muutlikku maailma. Neis piltides on rohkem vett kui minu metsajärves. Maalides mõtlesin Pühajärvele ja Emajõele, Leegole ja Kallile. Kuigi veel pole värvi, lõhna ega vormi peegeldab ta kõike, reageerib kõigele. Vett vaadates võid näha taevast, puid, päikest ja tähti, samuti iseennast.Vee vaatamine on meditatsioon, võimalus kohtuda iseendaga, oma emotsioonide, mineviku ja olevikuga.”                               
Näitused jäävad avatuks kuni 03. jaanuarini 2013.
Galerii on avatud tööpäeviti kell 12:00 – 18:30 ning Võru Kandles toimuvate ürituste ajal.
Näituse külastamine on tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht