Näitus INSPIRATSIOON JA TEGU

Piret Meos

Mis on inspiratsioon? Kust tuleb ta meie juurde? Mis vallandab loova mõtte ja manab silme ette nägemuse tulemusest veel enne, kui osavad näpud tööga alustavad? Milline on unelmate  kleit, mis seekord sündima peaks ?

Taolistele küsimustele saab tulla vastust otsima alates neljapäevast 13. detsembrist E.Vilde muuseumi Kastellaanimaja galeriisse. Avatava näitusega “Inspiratsioon ja tegu” heidame pilgu Tallinna Ülikooli käsitöö ja kodunduse üliõpilaste loomingumaailma. See maailm on inspiratsiooni saanud erinevatest ajastutest, loodusvormidest, arhitektuurist, mütoloogilistest olenditest ja legendidest. Valik on tehtud semestritöödest ja bakalaureusetööde praktilistest tulemitest. Tudengid olles õppinud erinevaid käsitöötehnikaid: tikkimist, masinkudumist, kangakudumist, pitstehnikaid, lapitehnikat, viltimist jne vajavad ka kunstilist eneseväljendust.

Korrates ühe autori sõnu: “Kunst sünnib ainult ja ainult meie peas, meie kujutelmas; selle tärkamiseks on vaja mõtteainet, muusikat, raamatuid, teatrietendusi, mägesid, sügisesi metsi, tänavavalgustuse paistel langevaid lumehelbeid, suurt tuult, talviselt lumelt peegelduvat päikest ja vahest isegi luiki tuttavas tiigis ujumas-elamas-olemas…
Ehk ongi kogu kunst ainult kunstlikult esile kutsutud emotsioon või miraaž, mille nägemiseks tuleb vaid osata seda vaadata.
Ehk ongi luiged igas tiigis; ehk ongi lumehelbeid igas juulikuu päevas; ehk ongi puud alati kirjud.”

Tütarlaste ideemaailm vormub enamasti kleitideks – suvekleitideks, mis kargesse talvemeeleollu sooje meenutusi toovad või kleitideks, mis  inspireeritud tulest/veest ja südamlikkusest. See naiselik, sageli ajatu rõivaese võib väljendada nii mõndagi. Näha saab ka  moejoonistusi ja eskiise.

Neidudele on õpetanud disaini, kujundamist, moejoonistust ja stiiliõpetust Juta Piirlaid. Modelleerimist on õpetanud Ann Ojaste.

Näitus jääb avatuks kuni 10.01.2013

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht