Nadežda Tšernobai isiknäituse „MÄ“ avamine ArtDepoos

ArtDepoo galerii

Reedel 8. jaanuaril kell 18.00 toimub ArtDepoo galeriis Nadežda Tšernobai isiknäituse „MÄ“ avamine. Nadežda Tšernobai (1985) on noor Tartu kunstnik, kel seljataga üks isiknäitus ning mitmed ühisnäitused Tallinnas ja Tartus alates 2006. aastast. Hariduse on ta omandanud Tartu Ülikoolis maali erialal, Eesti Kunstiakadeemias ja täiendanud ennast Läti Kunstiakadeemias, paralleelselt õppinud ka kunstipedagoogigat ning kultuurikorraldust. Näitus, mis on samas ka tema magistritöö, koosneb kahest osast - videoinstallatsioonidest, kus on fikseeritud tööde valmimise protsess ning suuremõõtmelistest maalidest.

Maalides on jälgitavad kaks valmimise etappi: esimene, läbimõeldud, konstruktiivne, autorile omases stiilis figuuride käsitlemine. Selles etapis on tähtis autorlus ja ratsionaalsus. Teine etapp on hävitav, destruktiivne, kontrollimatu. Selles osas on tähtsad transs, rituaal ja igavik. Kõik tööd on maalitud keha, juuste või vatitampoonide abil. Maalimisel on värvina kasutatud verd (selle erinevad lahuseid) ja sütt.

Nadežda Tšernobai lausub ise oma loomingu kohta:

„Miski pole oluline – ei tunded ega mõtted. Kõik on häviv ja hävitav. Ükskõik mida ma ka ei ütle, ei ütle see teile kah midagi. See jääb igavikku. Sinna, kuid selle vastu keegi ei tunne huvi… veri ja paber on lühiajalised … need on vaid hetk…miski joonistab ja maalib minu käega, minu kaudu, minu abil – see on igavik. Mida ma teen? Ma toon ohvri… miski pole tähtis, sa võid surra, võid ellu jääda. Sa oled üks hetk igavikus… tegelikkust ei ole..Sa võib proovida haarata aega kinni, kuid… aeg on sinust kiirem…sa ei saa näidata muud kui see, mis tuleb su seest…“

Nadežda Tšernobai magistritöö kaitsmine toimub 15. jaanuaril kell 14 Tartu Ülikoolis

(Retsensendid Mari Kartau ja Ki wa)

Näitus kestab 6. veebruarini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht