Muuseumikeskus Vapriikki koomiksinäitus

Tampere Maja

Neljapäeval, 21. veebruaril avatakse Tampere Maja galeriis näitus „Kasupojad ja töölistüdrukud“ originaaltöödest. Soome koomiksikunsti esinimed stsenarist Pauli Kallio ja kunstnik Tiitu Takalo Tamperest on koostanud üheksa koomiksit Tampere linna ajaloost.

Projekt sai alguse Tampere linna 230. aastapäeval 2011. aastal, kui Muuseumikeskus Vapriikki tellis Tammerkoski näituse tarbeks leheküljepikkused lood üheksast Tampere perekonnast rauaajast 2000. aastani. Tehtud tööst sündis teedrajav koomiksialbum Tampere ajaloost ja näitus koomiksi originaalteostest ning selle loomisprotsessist.

Projekt loodi tihedas koostöös koomiksi autorite ja muuseumi uurijate vahel. Vapriikki töörühm kujundas igast valitud ajastust perekonna ja nende vahetu ümbruse: kujutati selle aja elu, riietumist ja kombeid. Perekonnalood on fiktiivsed, kuid põhinevad kaasaegsetel arheoloogia- ja ajalooteadmistel.

Professionaalne stsenarist Pauli Kallio on loonud lühikesed liigutavad lood pereliikmete elust, mis ühtlasi kirjeldavad ka ajastu läbimurdeid ja iseloomulikke jooni. Koomiksjutustuste põhjal avaneb uusi vaatenurki möödunud põlvkondade inimeste elule, samas lähenetakse neile ajaloolistele igapäevasündmustele tänapäeva kodaniku kogemustemaailmaga.

Tiitu Takalo elavad joonistused toovad delikaatselt esile kujutatud inimeste iseloomuomadused ja tunded. Suure pühendumusega tehtud joonistustes on ühendatud soome illustratsioon ja rahvusvahelised koomiksi- ja kujutava kunsti traditsioonid.

2011. aastal sai Vapriikki projekti „Kasupojad ja töölistüdrukud“ eest MTÜ Koomiksitegijad poolt välja antava aasta koomiksisaavutuse auhinna. Album oli 2012. aastal Koomiksi-Finlandia võistluse üks nominentidest.

Tampere Maja galerii on avatud iga päev kl 9-18. Näituse külastamine on tasuta. Olete oodatud!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht