Marje Taska installatsioon laieneb EKL aastanäituselt Vabaduse väljakule

EKL

Marje Taska installatsioon ”Pluralistlik kevadkülv” laieneb Eesti Kunstnike Liidu Kevadnäituselt Tallinna Kunstihoones kirikukellade helina saatel linnaruumi – veel 15. aprilli õhtuni on kevadnäituse külastajatel võimalik odraseemnete pottidesse külvamisega üritusele kaasa lüüa. Paar päeva pärast kevadnäituse sulgemist, 19. aprillil kell 15.00, toimub installatsiooni jätk – suur odrakülv Vabaduse väljakule.

”Selle interaktiivse installatsiooni idee sai alguse kutsest osalema Kunstnike liidu kevadnäitusel ja mõtisklusest küsimuse üle: mis on kevad?
Iga aastaga muutub kevad minu jaoks tähendusrikkamaks. Kas pole imetlusväärne, kuidas kogu loodus justkui varjusurmast üles ärkab ja kuidas eranditult kõik päikese valgusele ja soojusele reageerib ning elu poole pürgib!
Soovisin selle tööga väljendada mõtet, kuidas meie, inimesed, suures plaanis kõik omavahel kokku kuulume, (tahame me seda siis või ei taha) ja üheks osaks sellest loodusest oleme.
Minu jaoks on tähtis, et installatsioonil oleks mitu dimensiooni, mida annaks üha uuesti avastada. Kunstihoone avaratel akendel võrsuv oder on vaid üks installatsiooni dimensioon. Aknaklaasidel tõusev päike on teine, millest koorub välja energia jäävuse seadus. Inimeste soovid, mis on kirjutatud pliiatsiga seintele, on veel omaette dimensioon.
Ja siis on tähtis ka see, mis sellest kõigest edasi saab. Mis juhtub edasi? Seda näemegi Vabaduse väljakul 19. aprillil, kui Kadrioru pargi juhataja Ain Järve käe all suur odrakülv teoks saab.”

Marje Taska, kevad 2012

Toetajad:
Eesti Kunstnike Liit, Kadrioru park, Jaani kirik, Briban Invest (Rootsi).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht