Mare Mikoff Draakoni galeriis

Alates esmaspäeva, 30.detsembri pärastlõunast on Draakoni galeriis võimalik osa saada Mare Mikoffi isikunäitusest „Kestast välja“.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

“Selleks, et pöörduda oma juurte juurde – aga seda nõuab aeg –  tuleks kasutada ära meieni säilinud pärand, äratades ellu vanu müüte, pannes kokku oma isiklik pärimuslik elu. ”Juure” metafoor olevat paljude meelest see kõige õigem. Kultuurikatkestus on äpardus. Vanema kunsti puhul on palju säilinud ülesehituslikku, millele toetuda, tänu loodu kestvuse taotlusele. Iseäranis torkab see silma võrreldes hilisemate mittepüsivatest materjalidest tehtuga ja samuti destruktiivsusest kantud teoste puhul, mis ongi mõeldud hävima või ei ole neid materiaalselt olemas olnud. Seesuguse pärandi hoidmine ja veel rohkem vaatamine ning kuulamine näiteks paarikümne aasta pärast on suur küsimärk. Lõhkumise tendents, mis kunstis on toimunud juba 1960ndatest peale, lohiseb teatud mõttes ideeliselt ja endast järeltulevatele põlvededele jälgi jätmata edasi, ehkki ilmsete vaibumistunnustega, asendudes järkjärgult eriliselt karmi konstruktiivsega. Juba Derrida peab dekonstruktsioonist rääkides silmas  pigem ümbermõtestamist, mitte lammutamist.
Eelnev ei olnud mõeldud annotatsioonina minu tööle avataval näitusel. Ma tegin selle bareljeefi seepärast, et mulle meeldib modelleerida inimkeha ja skulptuur laiemas mõttes prevaleerib kunstis juba aastakümneid. Mulle ei meeldi teha efemeerset kunsti, teeme ju mitte ainult monumente igaviku jaoks (pärimuslikult ikka!). Samuti on meeldiv rääkida vaatajaga keeles, millest vaataja aru saab. Arvan et realistlik vormikeel on selleks parim.”

Mare Mikoff

Näitus jääb avatuks 18. jaanuarini 2014.

NB! 31.12.2013 ja 01.01.2014 on galerii suletud.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht