Mänguasjavabriku Polümeer endiste töötajate kokkutulek ja Polümeeri toodangut tutvustav näitus “Tagasi koju”
MTÜ Kultuuritehasel Polymer täitub tänavu 5 aastat tegevuse käivitamisest. Aprillis toimub selle tähistamiseks mitmekülgne pidustusprogramm, mille raames toimub näitus varem samas hoones asunud mänguasjavabriku Polümeer toodangust, selle endiste töötajate kokkutulek ning kontsert "Mänguasjavabrik". Viimane hõlmab endas nii muusikat kui erinevaid publikuosalusega kunstiinstallatsioone ning õpitubasid.
18. aprill näituse “TAGASI KOJU” avamine
18. aprill POLÜMEERI TÖÖTAJATE KOKKUTULEK
25. aprill – kontsert “MÄNGUASJAVABRIK”
18. aprill näituse “TAGASI KOJU” avamine
Näitus pealkirjaga “Tagasi koju”/”Home coming” on peamiselt annetuste teel koostatav näitus mänguasjavabriku Polümeeri toodangust. Tegu on osalusprojektiga, kus inimestel palutakse tuua näitusele esemeid, mis on kas Polümeeri toodang või läbi mälestuste kuidagi seostud Polümeeri mänguasjavabrikuga. Eesmärgiks on panna külastajad teadvustama tööstustoodangu ja disaini kohta Eesti kultuuriloos ja suunata nende tähelepanu ühele lõigule Eesti tööstusajaloos, mis nüüdseks on lakanud olemast. Kunstnikest tegelevad Polümeeri mänguasja teemaga Hille Karm oma videotöö ja Ülle Jehe oma ruumiinstallastiooniga.
Koostööpartnerid on Tartu Mänguasjamuuseum ja Tallinna Linnamuuseum
Toetajad: Kristiine Linnaosa Valitsus ja Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu
Näitus on avatud
18 aprill-15 mai
E-R kell 12-18
18. aprill POLÜMEERI TÖÖTAJATE KOKKUTULEK
Mänguasjavabriku töötajate kokkutulek toimub laupäeval 18. aprillil kell 14.00. Oodatud on kõik Polümeeri, Kunstsarve ja Teguri endised töötajad. Kokkutulekuga samaaegselt avame näituse Polümeeri toodangust. Eesinevad Eesti Kunstiakadeemia koor ja rahvamuusika-ansambel „Piibarid“.
Kokkutuleku korraldamist alustasime jaanuaris kontaktide otsimisega. Saatsime üleskutseid läbi raadio ja meililistide. Vastukaja on olnud julgustav, oleme saanud ühendust inimestega, kes töötanud Polümeeris väga erinevatel ametipostidel. Neilt saadud informatsioon on loonud tervikuma pildi omaaegsest tootmisstruktuurist ja argiolust. Üks huvitavamaid detaile on olnud kunagine vilgas vabrikusisene kultuurielu, kus omaalgatuslikult olid tekkinud näitering, naisvokaalansambel, naiste klubi ja erinevad spordirühmad.
Kokkutuleku eesmärgiks on luua võimalus endistel töötajatel omavahel suhelda, üle aastate jälle kokku saada ning kõige üldisemalt tunnustada nende tööpanust tehasetöötajatena.
Vaata ka www.kultuuritehas.ee/viisaastat
Kultuuritehas Polymer
Madara 22, Tallinn