MAARJAMÄE LOSSIS ON AVATUD SUURSUGUNE NÄITUS „STIILNE DAAM. LADY OSTAPECKI RÕIVAD JA PORTREED AMEERIKAST“

Reti Meema

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn) on alates 7. juunist 2013 avatud Museokeskus Vapriikki (Tampere) koostatud näitus „STIILNE DAAM. Lady Ostapecki rõivad ja portreed Ameerikast“.

Näitus „STIILNE DAAM. Lady Ostapecki rõivad ja portreed Ameerikast“ toob Eesti publikuni Lady Ostapecki ajaloolise rõiva- ja aksessuaaride kollektsiooni pärlid, mis nüüdseks on leidnud koha Haihara Muuseumifondis. New Yorgis elav Soome päritolu Ameerika kollektsionäär ja fotograaf Lady Ostapecki on pühendunult kogunud unikaalseid moerõivaid, jalatseid, kotte, kübaraid, lehvikuid, ehteid ja erinevaid tekstiilesemeid aastatest 1800–1970. Moeajaloo entusiastina on see tundliku silmaga daam aegade jooksul talletanud imelisi näited Ameerika rõivamoest ja aksessuaaridest. Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis saab tutvuda valikuga Lady Ostapecki kollektsiooni väärtuslikematest esemetest.

Ajaloolised kostüümid ja aksessuaarid on Lady Ostapecki inspireerinud ka fotograafina. Riietades modelle ajaloolistesse kostüümidesse ja kasutades rekvisiitidena esemeid oma kollektsioonist on Lady Ostapeck 20. sajandi algusest pärineva lõõtskaamera abil loonud portreesid, kus omavahel põimuvad ajalugu, kaasaeg ja fantaasia. Oma teostega muudab Lady Ostapeck unistuse üheks hetkeks tegelikkuseks. Ta usub, et portree jaoks valitud rõivastes julgeb inimene olla just selline, nagu ta tegelikult tahab olla. Õnnestunud portree paneb inimest ennast armastama ja hindama. Lady Ostapecki neopiktoristlikes fotolavastustes kohtuvad tema kirg moeajaloo vastu ja kogemused tööst fotostuudios.

Näitus „STIILNE DAAM. Lady Ostapecki rõivad ja portreed Ameerikast“ toob Eestisse tükikese suurest moemaailmast, heites pilgu Ameerika 19. ja 20. sajandi moekunsti arengule. Kauneid kostüüme saadab  20. sajandi alguse fotokunsti traditsioone järgiv jutustus portreedes.

Näitus on Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis avatud 7. juunist 27. oktoobrini 2013.

Täname näituse toetajaid ja koostööpartnereid:

Eesti Kultuurkapital, SOKOS Hotel Viru, Eckeröline, Tallinna Kaubamaja, Liviko.

Kutsume kõiki osa saama ajatust stiilist!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht