Luksemburgis näeb esmakordselt Eesti kunsti klassikuid

1Galerii

Alates 6. veebruarist näeb Luksemburgis galeriis Konschthaus Beim Engel (1, Rue de la Loge, L-1945, Luxembourg) eesti ja luksemburgi kunstnike ühisnäitust. 

Tegu on esimese nii mahuka Eesti kunsti näitusega Luksemburgis. Haruldane on seegi, et ühisel näitusel näeb klassikute nagu Priit Pärn, Jüri Kask, Raul Meel ja Kaarel Kurismaa töid. Neile resoneeruvad luksemburgi kunstnikud Marc Bertemes, Frank Jons, Robert Viola ja Carine Kraus. 

Näituse nimi „Üks aasta dialoogi“ sümboliseerib eelmisel aastal Tallinnas 1Galerii ruumides toimunud nelja näitust, millest igaühes oli eesti kunstnik paigutatud kahekõnesse luksemburgi kunstnikuga. Luksemburgis avataval väljapanekul on väljas kõik neli kahekõne, igaüks ise ruumidesse suhtlema pandud.   

Luksemburgi kultuuriminister pr. Octavie Modert : „Luksemburgi ja Eesti kultuurivahetuse taolised algatused mängivad Euroopa-projekti protsessis olulist rolli,sest nad näitavad meile Euroopa tegelikku olemust: tema kultuuride, keelte, traditsioonide ja rahvaste mitmekesisust. Nad näitavad meile ka, et niisugune mitmekesisus ei vastandu kindlasti mitte ühtsuse tahtele.”       

Eesti kultuuriminister hr. Rein Lang : „Luksemburg võiks paljudes asjades olla Eestile eeskujuks, kuidas väike riik saab olla suur. Ja seda läbi kultuuri. Ka Eesti on väike maa, aga suur läbi oma kultuuri. See, et eesti kunstnikud on oma töödega suurel maal esindusliku väljapanekuga, on igati hea.“ 

Näitusel osalevad :
Priit Pärn (EST) / Marc Bertemes (LUX)
Jüri Kask (EST) / Frank Jons (LUX)
Raul Meel (EST) / Robert Viola (LUX)
Kaarel Kurismaa (EST) / Carine Kraus (LUX) 

Näituse korraldab 1Galerii Eesti ja Luksemburgi kultuuriministeeriumide toetusel. Näitus on Luksemburgis avatud 23. veebruarini. 

Näitus avatakse 5. veebruaril kell 17:30

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht