Lugemisaasta üritused toimuvad üle Eesti

Ave Toots-Erelt

Kultuuriminister Laine Jänes ütles, et palju häid algatusi on tulnud rahvaraamatukogudelt ja ettevõtmisi korraldatakse erinevates Eestimaa paikades, mitte ainult suurlinnades. “Kuigi lugemisaasta üritusi korraldatakse kõigile, on põhitähelepanu suunatud siiski lastele ja noortele, et neis lugemisharjumust tekitada ja süvendada”, märkis minister.
 
Lugemisaasta projektijuhi Krista Ojasaare sõnul on lugemisaasta olulisemateks sündmusteks Balti Raamatumess, kirjandusfestivalid Prima Vista ja Head Read, mis toovad huvilisteni palju uut ja põnevat kirjandusvallast.
 
Ojasaar tõi välja veel mitmeid aasta läbi kestvaid üritusi, näiteks korraldatakse Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi ja Eesti Kirjanike Liiduga ühiselt ettevõtmist “Kirjanikud kooli”, Eesti Lastekirjanduduse Keskuses toimub mudilastele üritustesari “Sõit, sõit raamatukokku!”, mais auhinnatakse Nukitsaga laste- ja noorte lemmikraamatuid ning muuseumid korraldavad üritustesarja “Kirjandusklassik loeb”.
 
“Tallinna Keskraamatukogu raamatukogubuss “Katarina Jee” on koos kirjanikega liikumas aprilli lõpus Eestimaa erinevais paigus, Eesti Rahvusringhääling on aktiivselt tegemas lugemisaastale pühendatud saateid, sügisel toimub retseptsiooniteooria konverents Tartus ja palju muud huvitavat”, tõi Krista Ojasaar välja veel mõned lugemisaasta üritused.
 
Kultuuriministeerium korraldab lugemisaastat koostöös Eesti Instituudi, Eesti Kirjanike Liidu, Eesti Kirjastuste Liidu, Eesti Emakeelõpetajate Seltsi, Eesti Kirjanduse Seltsi, Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Eesti Kirjanduse Teabekeskuse, kirjanike muuseumide, Postimehe, Eesti Rahvusringhäälingu, Briti Nõukogu, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Soome Instituudi, Ungari Instituudi, Prantsuse Kultuurikeskuse, Goethe Instituudi, Ameerika Suursaatkonnaga Eestis ja paljude teiste organisatsioonidega.
 
 
Jälgige lugemisaasta kodulehekülge, mis täieneb pidevalt: http://lugemisaasta.ee
Albus toimuva avaürituse kava: http://kool.albu.ee/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=70&Itemid=70
 
 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht