Loomeliitude aastavahetuse seminar „100 aastat Eesti filmi“

EAL

Interdistsiplinaarus on mõiste, mis võib kõlada ohtlikult või tüütult. Ometi on sel sõnal oma tähendus ja koht. Spetsialiseerumisest, oma valdkonda kapseldumisest pole vabad ka kaunid kunstid. Tegutsedes oma huviala piires, ei tunta pahatihti teistes loomingulistes valdkondades toimuvat ja kunstialade kohta käibivatel stereotüüpidel on seetõttu paraku võimalik ka haritlaskonnas pinnast leida. Loomeliidud (Eesti Arhitektide Liit, Eesti Kunstnike Liit, Eesti  Sisearhitektide Liit, Eesti Disainerite Liit, Eesti Kinoliit, Eesti Kirjanike Liit, Eesti Teatriliit, Eesti Heliloojate Liit ja Eesti Ajakirjanike Liit) usuvad, et kultuurisfääris saab selle vastu midagi ette võtta, saab hoida regulaarselt meeles loomingu universaalset olemust. Sellest lähtuvalt toimub TÄNA, reedel, 16. detsembril kl 19 Arhitektuurimuuseumis loomeliitude aastavahetuse seminar „100 aastat Eesti filmi“ . Järgneb pidu.

Ürituse teema on valitud juhatamaks sisse Eesti filmi 100ndat sünnipäevaaastat 2012.

Seminar koosneb välkloengu vormis esinemistest, kus erinevate loomealade esindajad käsitlevad oma valdkonna ja filmikunsti vahelisi seoseid. Nagu seminar, üritab ka  pidu ületada valdkondade piire, alates akrobaatilisest varjuteatrist ja helindatud ülevaatest Eesti filmiloo kümnenditest  ning lõpetades näitlejatest DJ-dega.

Esinejad on: Eva Näripea, Raul Vaiksoo, Raoul Kurvitz, Peeter Sauter, Margit Mutso, Jaan Ruus, Olav Ehala, Peeter Ernits, Lylian Meister, Vladimir Bogatkin, Roman Baskin, Siim Aimla Ansambel, Keefirivunts, Kreatiivmootor, Rain Tolk, Gert Raudsep jt

Õhtut juhib Tambet Tuisk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht