Looduse looming Tartu Kunstimuuseumis

Neljapäeval,  31. oktoobril kell 17.30 toimub  Tartu Kunstimuuseumis kohtumisõhtu bioloog ja loodusfotograafi Urmas Tartesega kunsti ja loodust lõimivate ürituste sarjas "Looduse looming".

Tartu Kunstimuuseumi näituse “Metsa ja mere vahel. Eesti loodusmaal” raames loodud iganädalane ürituste sari jätkub 31. oktoobril, mil looduse ja kunsti vahekordi sõnas ja pildis vaagib Urmas Tartes. Ühtlasi on TKM III korruse Kunstikabinetis viimast nädalat avatud seekordse lektori fotonäitus “Loodus lähivaates”.
Ees ootavad veel mitmed kohtumised kirjanike ja looduseinimestega, foto- ja filmiprogrammid, heli- ja joonistusperformanceŽid jms. Üles astuvad John Grzinich, Rein Maran, Evelyn Müürsepp, Tõnu Õnnepalu, Peeter Laurits jt.

5. detsembrini kestvad üritused toimuvad neljapäeviti kell 17.30 Viltuse maja II korruse suures näitusesaalis. Sissepääs muuseumipiletiga. 

Näitusega “Metsa ja mere vahel. Eesti loodusmaal” esitavad koostajad Reeli Kõiv ja Tõnis Tatar küsimuse, kas eesti kunsti ajalooliselt kõige autentsem ja väärtuslikum osa võiks seis-neda kodumaa looduse elamuslikus edasiandmises. Näitusevalikusse on haaratud pool-sada autorit ja enam kui 100 aastat eesti kunsti ajalugu alates Julie Hagen-Schwarzist kuni Anna Hõbemäeni. Tavapärase stiililise, koolkondliku või kronoloogilise printsiibi asemel on näitus üles ehitatud emotsionaalse rännakuna läbi Eestimaa looduse vormide: avasaali pimedast metsasügavusest, üle lagendike ja rabade, jõgedest ja järvesilmadest möödudes, avaraid panoraame silmitsedes, jõutakse lõpuks rannikule ja mere äärde. Eksponeeritud on maalid, kus on tuntav inimese ja looduse vaheline esteetiline ja emotsionaalne side, kunstniku imetlus ja tundeliigutus looduse suhtes.  Erinevates laadides teostatud maastikupilte publikuni tuues tahavad kuraatorid ühtlasi osutada tõsiasjale, et Eestimaal on tänaselgi päeval küllaldaselt paiku, kus võib kogeda ehedat ja ülevat looduselamust, nagu see on inspireerinud kujutama nii mineviku kui kaasaja kunstnikke. Kunsti- ja loodusõhtute sari ?Looduse looming? tahab juhtida tähelepanu kodumaa loodusele, olla sillaks eri valdkondade vahel.

Tartu Kunstimuuseum
K-P 11-18   www.tartmus.ee
facebook.com/tartmus

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht