Liverpooli Rahvusmuuseumi direktor dr David Fleming esineb ERMi aastakonverentsil

Reimo Rehkli

16.–17. aprillil toimub ERMi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9, Tartu) ERMi 53. aastakonverents „Püsinäituse kureerimine ja kujundus“. Tänavusel konverentsil on vaatluse all viimaste aastate parimad praktikad nii Eesti kui ka muu Euroopa (Soome, Taani, Saksamaa, Bulgaaria, Suurbritannia) muuseumidest. Kohal on oma ala parimad – dr David Fleming Liverpooli Rahvusmuuseumist, Elisabeth Tietmeyer Euroopa Kultuuride Muuseumist, Kimmo Antila Vapriiki muuseumikeskusest ja paljud teised.

Konverentsi peaesineja on Liverpooli Rahvusmuuseumi direktor dr David Fleming, kes on oma 10-aastase direktoriks oleku ajal muutnud muuseumi üheks viimaste aastate edukamaks Euroopa muuseumiks. Innovaatilise Liverpooli Rahvusmuuseumi käivitajana on dr David Fleming üldisel muuseumimaastikul kogunud tuntust paljude uudsete ideede arendajana alates muuseumikogude hindamise‑ ja müümisprotseduuride väljatöötamisest kuni juhtimisstruktuuride arendamiseni.

Konverentsil saab ülevaate ka ERMi uute püsinäituste ettevalmistusest. Kristel Rattus tutvustab Eesti kultuuriloo püsinäituse Eestimaa kahekõned ettevalmistamist ja Ilmar Valdur ( 3+1 Arhitektid) teeb sissevaate selle kujundamise protsessi.

Art Leete (Tartu Ülikool) soome-ugri püsinäituse idee autorina räägib teemal „Kultuuriline mitmekesisus ja rahvuse laiendamine“ ning Kristian Kirsfeldt (Velvet Disain) teemal „Noad ja kahvlid on juba paigas ehk kuidas läheb soome-ugri püsinäituse kujundamisega?“.

Konverentsi töökeeled on eesti ja inglise keel, konverentsil on sünkroontõlge ja veebiülekanne.

Osalema on oodatud nii praktikud kui ka teoreetikud, nii muuseumi- kui kujundushuvilised külastajad.

Lisainfo konverentsi kodulehelt: www.erm.ee/konverents2012

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht