Kutse Epp Kaavere teatriplakatite näituse avamisele Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

Eeva Helme

Ootame Teid 17. augustil kell 15.00 Epp Kaavere teatriplakatite näituse avamisele Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumisse. 

Epp Kaavere (1964) õppis kunstnik-kujundajaks Tartu Kunstikoolis. Teatriplakateid asus järjepidevalt looma 2002. aastast alates, olles pikemalt nii Vanemuise kui ka Draamateatri reklaamikunstnik. Lisaks nimetatud teatritele on ta koostööd teinud ka Ühenduse R.A.A.A.M., Tantsuteatri Zick, VAT Teatri, Sõltumatu Tantsu Ühenduse jt. truppide visuaalse näo kujundamisel. Käesoleval näitusel on esindatud läbilõige kunstniku loomingust. 

Epp Kaavere plakatikunst on leidnud tunnustust nii Draamafestivalidel Tartus kui ka Poola Teatriplakatite Biennaalil. Teatrikunstnik Liina Unt: „Ma imetlen ta oskust leida peaaegu ainulaadne tasakaal kunstilise väljenduse ja puhtakujulise reklaami vahel.

Epu plakatid kõnelevad lavastusest, selle meeleolust, selle tunnetusest ka väljaspool konkreetse aja ja konkreetse teatri konteksti. Ses mõttes ei ole Epp kunagi vaid plakatist, vaid iseseisev suure empaatiavõimega kunstnik, kes suudab lavastaja ja lavastuskunstniku ajalis-ruumilised mõtted kahemõõtmelisse vormi tõlkida ja neid visuaalselt huvitavalt ja löövalt täiendada.“ 

Näitust toetab Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital. Väljapanek jääb avatuks 22. septembrini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht