Kutse Emil Andersi mälestusteraamatu esitlusele Tartu Linnamuuseumis

Kaari Siemer

Olete oodatud 20. detsembril kell 14 Tartu Linnamuuseumisse (Narva mnt 23) Tartu ülikooli kunagise bibliotekaari Emil Andersi mälestusteraamatu esitlusele.

19. sajandist on pärit rida Tartuga seotud mälestusi, mis on omal ajal perioodikas või iseseisva väljaandena publitseeritud, kuid pole tänasele tartlasele või Tartu ajaloost huvitatud inimesele kättesaadavad. Enamasti on tegemist vahetute ja värvikate Tartu olustiku ja siin tegutsenud inimeste kirjeldustega, kesksel kohal on mõistagi sajandi alguses taasavatud ülikool.

Tartu Linnamuuseumi kavandatud memuaarkirjanduse sarja esimeseks väljaandeks on ülikooli omaaegse bibliotekaari Emil Andersi mälestused.

Anders sündis 1806. aastal Tartus kreiskooli inspektori pojana. Isa soovil õppis ta Tartu ülikoolis õigusteadust, peale õpingute lõpetamist töötas aastatel 1826–1871 ülikooli raamatukogus. Mälestused, mis autori surma tõttu 1887. aastal küll lõpetamata jäid, pani ta kirja juba eaka mehena.

Andersit iseloomustavad sügavad kultuurihuvid ning laialdane sõpruskond, kuhu kuulusid Fr. R. Faehlmann, Carl von Liphardt jt väljapaistvad tartlased. Kõik see leiab kajastamist ka tema memuaarides.

Raamatu tõlkis saksa keelest Aira Võsa, toimetas ja kommenteeris Heivi Pullerits ning konsulteerisid Mare Rand ja Allan Liim, keeletoimetuse tegid Valve-Liivi Kingisepp ja Ellen Niit ning kujundas Peeter Paasmäe.

Raamatu esikaant saate vaadata siit: http://linnamuuseum.tartu.ee/media/Dokumendid/EmilAnders.JPG

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht