Kultuuriteooria tippkeskuse arheoloogia uurimisrühm korraldab seminari „Arheoloogia ja avalikkus“

Monika Tasa

22. mail algusega kell 13.00 toimub Tartus Saksa Kultuuri Instituudis (Kastani 1) Kultuuriteooria tippkeskuse arheoloogia uurimisrühma avalik kevadseminar „Arheoloogia ja avalikkus“.

Teemad, mis seminaril arutluse alla võetakse, on arheoloogia vajalikkus ühiskonnas, arheoloogiateaduse populariseerimine ning arheoloogide ja laiema avalikkuse koostöövõimalused ja -kogemused. Kuues ettekandes esitavad oma nägemuse nendes küsimustes arheoloogiaga erineval viisil seotud inimesed. Oma ideede ja arvamuste esitamiseks on võimalus kõigil kohalviibijail.

Arheoloogia ja avalikkuse suhe ning arheoloogiateaduse populariseerimine on Eesti kontekstis veel võrdlemisi uudne ja arendamist vajav  teemavaldkond. Kahepoolne huvi nende küsimuste arutamiseks on aga selgelt olemas. Üha enam kajastatakse meedias ja ka isiklikes kogemustes ühiskonna laiemat huvi kultuuripärandi ja selle kaitse vastu, teisalt tunnevad arheoloogiateaduse köögipoolel toimetajad nii vajadust kui ka soovi oma teadmisi ja põhimõtteid levitada ning selgitada. Professor Valter Langi sõnul ongi seminari eesmärgiks vastastikused soovid ja huvid ühises dialoogis siduda, et üksteist paremini mõista ja aidata, koguda ideid tulevikuks ja kaaluda võimalikke konkreetsemaid koostöövariante. Seminari ettekannetest koostatakse pärast üritust artiklikogumik.

 

Päevakava ja täpsem informatsioon kodulehel http://www.ut.ee/CECT/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht