Kuhu lähed, raamatukogu?

ERÜ

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing kutsub kõnekoosolekule „Kuhu lähed, raamatukogu?“ Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis 29. veebruaril algusega kell 11.00

Üles astuvad sotsioloogid ja raamatukoguhoidjad. Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonna meediauuringute dotsent Maarja Lõhmus väidab ettekandes „Raamatuhuvi ja/või raamatukogu Eesti ühiskonnas?“, et raamatu roll ühiskonnas läheb kindlasti aina palavamaks.

Tallinna Ülikooli Rahvusvaheliste ja Sotsiaaluuringute Instituudi lektor Peeter Vihma räägib kodanikeaktiivsusest ja raamatukogudest üldiselt ning Uue Maailma Seltsi raamatukogust konkreetselt.

Elle Tarik Tartu Linnaraamatukogust küsib, kas tulevik on minevik(us)? ning meenutab ostunimekirjade kehtestamist raamatukogudele 1930. aastatel ning 1990ndatel väljatöötatud ja tänaseni kehtivaid rahvaraamatukogude komplekteerimise põhimõtteid.

Tallinna Keskraamatukogu direktor Kaie Holm käsitleb raamatukogude olukorda täna. Mis koht see raamatukogu on – see on küsimus, millele eelmise aasta novembris meedias lahvatanud diskussiooni käigus raamatukoguhoidjad korduvalt pidid ajakirjanikele vastama. Ja küllap on nii mõnedki meedia kaudu väljaöeldud mõtteavaldused võtnud raamatukoguhoidjaid pead vangutama ja erineval toonil, erineva kirjavahemärgiga lõpus seda lauset hüüatama.

ERÜ juhatuse liige, Tartu Linnaraamatukogu direktor Asko Tamme esinemine on kokku pandud kommentaarina viimase kolme-nelja kuu jooksul avalikult raamatukogude ja lugemise kohta esitatud väidetele.

Lisatud päevakava

Katre Riisalu
Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu juhatuse esimees

Lähem info:
Asko Tamme, ERÜ juhatuse liige, 53402784, asko.tamme@luts.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht