Kristiina Hansen ja Johannes Säre Hobusepea galeriis

Elin Kard

Täna, 09.05.2012 kell 17.00 avavad KRISTIINA HANSEN (1986) ja JOHANNES SÄRE (1983) Hobusepea galeriis ühisnäituse „Väike maja perifeerias“.
 
Kristiina Hansen on 2008. aastal lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala bakalaureuseõppe, täiendanud ennast Bergeni Kunstiakadeemias ja lõpetab hetkel Eesti Kunstiakadeemia magistriõpet. Johannes Säre on lõpetanud 2009. aastal Eesti Kunstiakadeemia fotograafia bakalaureuseõppe ja õpib hetkel samas magistriõppes.
 
Näituse autorite sõnul on näitus peegeldustest ja enesepeegeldustest, kohalolust ja puudumisest, olemisest ja mitteolemisest ning veel hulgast erinevatest antonüümideks vormunud märksõnadest. Tegelikult on avatav näitus pigem kujutlus näitusest, märkide abil ja kaudu juhitav protsess, kus vaataja ümber toimuv kulgeb ootuspärasele vastupidises ja harjumatus ning kohati ka ebaloogilises, lühiseid ja katkestusi tekitavas suunas. Kunstnikud panustavad vaataja eeldatavale soovile näha rohkem, leida kinnitusi väljakujunenud eelarvamustele ning tõekspidamistele. Hanseni ja Säre poolt pakutavad juhtnööridena toimivad installatsioonide pealkirjad – „Sein ilma kunstiteoseta“, „Sein auguga“, „Õli lõuendil“, „Nimeta töö vaibaga“ jne – on oma lihtsuses ettevaatlikuks tegevalt ausad. Hanseni ja Säre näitus on paadunud vuajeristi korduma kippuv ja painav unenägu – pikaleveninud põhjaliku ettevalmistusprotsessi tulemuseks on piilumise nurjumine objekti puudumise tõttu.
 
Näitus jääb avatuks kuni 21. maini 2012.
 
Erilised tänud: Liilia Koitmaa, Marko Simmul.
 
Tänud: Erik Riige, Haigla rulapark, Neeme Külm, Pille Kraas, Laura Toots, Kristo Hernes, Andres Toodo, Paul Kuimet.
 
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
 
Näituseid Hobusepea galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht