Kristel Saan “Domestic Altar EGO” Hop galeriis

Esmaspäeval avati Hop galeriis Kristel Saani näitus "Domestic Altar EGO", mis on avatud vaid 5 päeva. Domestic Altar EGO kätkeb endas kirglikult nartsissistlikku naiseks olemise paradoksi, midagi perversselt seksikat esitatud läbi lihtsa ja lõbusa noodi. Peaaegu lapsikult. Puudutades allegooriliselt kunstnike frustreerivalt igikestvat küsimust 21 sajandil “kuidas puurida auku vanasse mulku, nõnda et see püsima jääks”, vahenditeks topeltbluff osatades või vastuastudes klassikalisele kunstile. Võime seda nimetatda post feminismiks, kolmanda, neljanda või kümnenda laine feminismiks. Võime seda nimetada seksismiks, pornoks või karusseliks kukekommidega.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Suhkruvatt ja seks koos ükssarvikute maailmas. “Ma tahan sinust tykki endale”, nad ytlevad ja ma aktsepteerin heatahtlikult.
Minu huviorbiidis on olnud inimene, eksistents ja mittefüüsilise mõtestamine läbi füüsilise keha. Perspektiivis on hetked, mille keskseks küsimuseks on “Milleks mulle see keha?”. Skulpturaalne osa minu loomingust on justkui kinnituseks inimese sekkumisest, olles samas väga subjektiivses suhtes materjaliga. See on olnud lähtekoht nii erinevate valdkondade uurimisel kui loomingus.
/Kristel Saan/

Krsitel Saan on noor kuid arvestatava loomekogemusega kunstnik kes oma teisel personaalnäitusel HOP galeriis (esimene„Solaarium“ 2013) tegeleb taaskord füüsilise keha, seksuaalsuse ja huviorbiidis oleva materjali kokkumängimise ja sellest tekkivate narratiividega.

Kristel Saan lõpetas Eesti Kunstiakadeemia keraamika eriala BA 2012. aastal. Õpingute käigus täiendas end vabades kunstides Londoni ülikoolis Central Saint Martins College of Art and Design. Eesti Kunstiakadeemia keraamika eriala magistrandina õppis ta 2013 aasta kevadel Vancouveris Emily Carr-i ülikoolis, visuaalsete kunstide osakonnas. 2014 aasta kevadel lõpetas magistriõpingud Rhode Island School of Design-is, Ameerika Ühendriikides. Õpingutega samaaegselt on kunstnik osalenud näitustel Eestis, Soomes, Ungaris, Inglismaal, Saksamaal, Belgias, Ameerikas ja Kanadas. Käesolev näitus on soolonäitustest neljas.
/Maria Valdma/

Kristel Saan
DOMESTIC ALTAR EGO
17.06. – 22.06. 2014
Hop galerii
Tallinn
Hobusepea 2

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht