Kontsert- ja etendusasutusi on toetatud euroopaliku tava järgi

Katrin Arvisto

Kultuuriministeerium peab põhjendatuks kontsert- ja etendusasutuste toetamist nii ministeeriumi,  hasartmängumaksu  nõukogu, kui kultuurkapitali kaudu, sest rahastamisallikate paljusus tagab eesti rahvuse ja kultuuri säilimise seisukohast oluliste projektide teostumise.

Kultuuriministeeriumi asekantsler kaunite kunstide alal Piret Lindpere sõnul on mitmepoolne rahastamine Euroopa  kultuuri demokraatlik tava ja erinevate rahastajate olemasolu tagab süsteemi tugevuse. “Erinevatest allikatest eraldatud toetused katavad erinevaid kulusid, seega dubleerimist ei toimu,” kinnitas Lindpere.

Kultuuriministeerium on alates 2003. aastast oluliselt täiustanud toetuste eraldamise süsteemi – nii toetuste taotluste, kui aruannete vorme, lõpetades sanktsioonidega, mida saab rakendada kohustuste rikkumisel.

Samuti on kultuuriministeerium täiendamas etendusasutuste seadust, et täpsustada rahastamise aluseid veelgi. Asekantsler Lindpere sõnul kogutakse praegu huvitatud osapoolte seisukohti muudatuste läbiviimiseks, pärast analüüsi saab töögrupp pakkuda välja võimalikke variante seaduse muutmiseks ning kindlasti on Riigikontrolli märkused on sellele materjalile väärtuslikuks täienduseks.

Lindpere sõnul järgitakse toetuste eraldamise komisjonides rangelt korruptsioonivastase seaduses sätestatud põhimõtteid, et vältida  toetusotsuse või -ettepaneku tegijate puhul huvide konflikti ja seni ei ole korruptsioonijuhtumeid tuvastatud. Kultuuriministeeriumile teadaolevalt on seda põhimõtet järgitud otsuste tegemisel ka Eesti Kultuurkapitali kõigis sihtkapitalides.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht