Kommunismiohvrite memoriaali ideekavandite näitus Okupatsioonide Muuseumis

Okupatsioon Muuseum

Alates 4. juunist on kommunismiohvrite memoriaali asukoha ja ideekavandite rändnäitus avatud Okupatsioonide Muuseumis (Toompea 8). Näitus jääb Tallinnas avatuks 30. juunini.

Kommunismiohvrite memoriaali ideekonkursile laekus 2011. aastal kokku 66 võistlustööd ja neid eksponeeriti esmalt Eesti Arhitektuurimuuseumis. Nüüdseks on näitus läbinud kõik maakonnad ja tagasi Tallinnasse jõudnud.

Rändnäituse eesmärk oli kutsuda vaatajaid üles näitusetöid ja memoriaali rajamise ideid kommenteerima. Näitust saab vaadata ja kommenteerida ka internetis aadressil: www.arhliit.ee/memoriaal.

Näituse lõppedes esitab Kultuuriministeerium võistlustööd koos kommentaaridega Vabariigi Valitsusele arutamiseks, kes teeb ka lõpliku otsuse memoriaali rajamise osas.

Kultuuriministeerium ja Eesti Arhitektide Liit korraldasid 2011. aastal kommunismiohvrite memoriaali ideekavandi konkursi. Esimene ja teine koht läksid jagamisele, kolmandat kohta välja ei antud. Esimese ning teise koha vääriliseks tunnistas ļürii ideekavandi märgusõnaga VEST, mille autorid on Armin Valter ja Joel Kopli ning ideekavandi märgusõnaga MÄLUTULBAD, autoriks Koit Ojaliiv.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht