Kolmapäeval avatakse Tartu Kaarsillal näitus “Jõeruum”

Ingrid Ruudi

Kolmapäeval, 25. juulil kell 17.00 avatakse Tartu Kaarsillal näitus “Jõeruum”. Näituse eesmärgiks on tutvustada erinevate maailma linnade lahendusi jõekallaste integreerimiseks elava linnakoega ja rõhutada avaliku ruumi olulisust. Just avalik ruum määrab ära linnas elamise kvaliteedi, mitte niivõrd majade väljanägemine ega monumentide kuju, vaid ruum nende vahel, selle ruumi kasutamise võimalused ja harjumused. Näitusele on valitud kaheksateist näidet paljudest võimalikest viisidest elada linnalist elu dialoogis jõega, alates isetekkelistest argipraktikatest nagu Bangkoki ujuvturud kuni mastaapsete infrastruktuuri ümberehitusteni nagu jõeäärse nimel tunnelitesse aetud maanteed Madridis. Enamik valikust kajastab suundumusi Euroopa viimaste kümnendite linnaehituses: massiivsed liikluskoridorid peavad taganema jalgsi kõndiva inimese heaolu ja kergliikluse ees. Väiksemad sekkumised ja (kunsti)projektid võivad anda rohkem efekti kui suurejoonelised planeeringud. Samas mõistetakse avaliku ruumi tohutut mõju linna mainele ja turismitööstusele. Projekte kirjeldades on püütud avada ka nende elluviimist võimaldanud tegureid – või hinda, mida selle eest on tulnud maksta.

Näituse eesmärgiks on edendada ka avalikku diskussiooni kohaliku linnaruumi arengute osas, ärgitada linnaelanikke proaktiivsele tegutsemisele ning teadvustada Kaarsilda ja linnaruumi laiemalt potentsiaalika näituse- ja diskussioonipinnana.

Näituse koostajad: Jarmo Kauge, Ingrid Ruudi, Tiit Sild

Graafiline disain: Marje Eelma / Tuumik Stuudio

Lisainfo: Tiit Sild 55601425 ja www.facebook.com/joeruum

Näituse teostamist toetasid: Eesti Kultuurkapital, Tartu linnavalitsus, Kaarsilla Kinnisvara OÜ, Arhitektuurikaubamaja OÜ, Tartu Kultuurkapital

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht